10هزار تشکل غیردولتی در کشور فعال است

به گزارش ایرنا ، بهمن مشکینی روز یکشنبه در اولین گردهمایی توانمندسازی سازمان های مردم نهاد برای احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیر زمینی در کرج افزود: در دولت 'تدبیر و امید' موضوع تشکل های غیردولتی جدی گرفته شد و امسال نیز لایحه ای در وزارت کشور برای اینکه این تشکل ها قانون مادر داشته باشند مورد توجه قرار گرفت.
وی ادامه داد: برای این لایحه با سمن ها در کشور مذاکره گذاشته شده و در دولت هم دردست رسیدگی قرار گرفته است بطوریکه لایحه آن به تصویب رسیده و در حال نهایی سازی است.
مشکینی گفت: در حوزه تشکل های غیردولتی با افزایش ظرفیت این تشکل ها در طول فعالیت دولت یازدهم مواجه شده ایم که از لحاظ کمی بیش از 20سال گذشته تعداد آنها افزایش یافته است.
وی اضافه کرد: امروز توانمندسازی تشکل های غیردولتی با برگزاری دوره های اموزشی نیز مورد توجه است که اولین آن هفته آینده در هرمزگان اجرایی می شود.
مشکینی خاطرنشان کرد: امروز مسئولان دولتی باید با مفهوم تشکل ها بیشتر آشنا شوند و این امر مهم را نباید با بخش خصوصی اشتباه گرفت چراکه بخش خصوصی یکی از سه بخش اقتصاد است .
معاون امور سازمان های مردم نهاد وزارت کشور گفت: درتشکل ها با فرد مواجه نیستیم بلکه لایه های جمعی سازمان یافته را می بینیم و امروز در دولت یازدهم شاهد آن هستیم که بسیاری از امور به مردم واگذار می شود.
وی، انضباط مالی، شفافیت و شناخت دقیق را از ویژگی تشکل های غیردولتی برشمرد و افزود: کشور بدون مشارکت مردمی شکست می خورد.
مشکینی درادامه با اشاره به تشکیل کمپین های مبارزه با قاچاق کالا ، استفاده از کالای مرغوب داخلی ادامه داد: وقتی تشکل ها به میدان می آیند نظارت همگانی تحقق می یابد.
8029/ 6155

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «10هزار تشکل غیردولتی در کشور فعال است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات