استاندار قزوین بر ساماندهی بافت های فرسوده و سکونت گاه های غیررسمی توسط شهرداران تاکید کرد

به گزارش ایرنا، فریدون همتی روز یکشنبه در نشست ستاد بازآفرینی شهری استان قزوین که در استانداری برگزار شد، افزود: توجه و رسیدگی به این دسته از محله ها باید جزو اولویت شهرداری ها قرار بگیرد.
استاندار قزوین با تاکید بر توجه به نقش مردم در اجرای طرح بازآفرینی شهری و مشارکت دادن آنان در این خصوص، گفت: شهرداری ها باید در تصویب بودجه خود برای ساماندهی بافت های تاریخی، فرسوده و سکونتگاه های غیررسمی اعتبار مناسب در نظر بگیرند.
وی از پیگیری نکردن برای تشکیل نشست ستاد بازآفرینی شهری استان انتقاد و اظهارکرد: بازآفرینی شهری موضوع مهمی است و به طور مستقیم با بهبود شاخص های فرهنگی، اجتماعی و اقتصاد مقاومتی در ارتباط می باشد.
همتی تاکید کرد: از این پس نشست ستاد بازآفرینی شهری باید هر ماهه تشکیل و در سطح شهرستان ها نیز برگزار شود.
استاندار قزوین خواستار توجه مدیران به مدیریت زمان در اجرای طرح های مربوط به بازآفرینی شهری شد و اظهار داشت: در اجرای طرح ها نباید نسبت به مدیریت زمان بی توجه و غافل بود.
نماینده عالی دولت در استان قزوین با بیان اینکه بازآفرینی شهری تنها به معنای نوسازی و انجام کار عمرانی نیست، اظهار کرد: بازآفرینی شهری می تواند به ارتقای شاخص های فرهنگی و اجتماعی بافت های تاریخی، فرسوده و سکونتگاه های غیررسمی منجر شود.
استاندار قزوین از مدیران خواست تا جهاد دانشگاهی را در اجرای برنامه های خود که به بازآفرینی شهری ارتباط دارد، کمک کنند.
وی در پایان از مدیرکل راه و شهرسازی خواست تا به عنوان دبیر ستاد، پیگیر برگزاری نشست های این ستاد در سطح شهرستان ها و اجرای مصوبه های مربوط به آن باشد.
مدیرکل راه و شهرسازی قزوین نیز در این نشست گفت: آمادگی لازم را برای تهیه و تدوین و اجرای سندبازآفرینی شهری استان را با توان داخلی کارشناسان دستگاه خود داریم.
حامد مانی فر با بیان اینکه اجرای طرح بازآفرینی با مشارکت و همراهی مردم امکان پذیر است، افزود: باید دستگاه های مختلف در اجرای این طرح که می تواند مشکلات بافت های فرسوده، تاریخی و سکونتگاه های غیررسمی شهرها را در بخش های مختلف حل کند، مشارکت داشته باشند.
وی در ادامه از اجرای طرح بازآفرینی بافت های ناکارآمد در الوند با پیگیری شهرداری این شهر خبر داد و گفت: طرح بازآفرینی محدوده های تاریخی شهرهای استان را نیز در دستور کار قرار داده ایم.
مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین اضافه کرد: پیشنهاد داده ایم که مطالعات سکونت گاه های غیررسمی تاکستان نیز انجام و طرح بازآفرینی در آن اجرا شود.
مانی فر با بیان اینکه برای هر یک از بناهای تاریخی خود در بافت فرسوده یک کاربری پیش بینی کرده ایم،افزود: مرمت و بهسازی خانه های تاریخی نیز طرح بازآفرینی شهری مورد توجه قرار می گیرد.
وی در پایان اظهار کرد: اجرای طرح بهسازی محله سردار و پنبه ریسه و ساماندهی آستان امامزاده حسین (ع) وهمچنین ایجاد یک مرکز درمانگاهی در محله باغ نشاط از جمله طرح های در دست اقدام است که با هدف بازآفرینی شهری در قزوین در حال پیگیری می باشد.
3013/ 6128

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استاندار قزوین بر ساماندهی بافت های فرسوده و سکونت گاه های غیررسمی توسط شهرداران تاکید کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات