از مزرعه ی دزدآب تا شهر زاهدان زنان سرپرست خانوار و کودکان کار

دراین مطلب آمده است: اگر چه در چند شماره ی گذشته به مواردی از معضلات ناشی از حاشیه نشینی در شهر زاهدان همچون: فقر، اعتیاد، تکدی گری و زباله پرداختیم اما به موارد دیگری چون زنان سرپرست خانوار و کودکان کار وجود دارد که می توان به آنها پرداخت. گفته می شود که در سطح استان بیش از صد هزار زن سرپرست خانوار داریم. این که زنان، سرپرست خانوار باشند به تنهایی و به خودی خود ایرادی ندارد اما به شرط آنکه زنان سرپرست خانوار مورد حمایت نهادهای رسمی و مورد احترام همه باشند. این که زنی به دلیل ازدواج ناموفق منجر به طلاق و یا فوت همسر ناچار باشد که با هر گرفتاری و سختی و با هر خواری و ذلت جور فرزندانش را بکشد، هرگز قابل قبول نیست، که اکنون در شهر زاهدان در اغلب موارد عرصه بر زنان سرپرست خانوار تنگ است در مورد کودکان کار هم وضعیت بسیار تأسف بار است. گاه در یافتن مصداق کودکان کار دچار ساده انگاری و سهل انگاری می شویم و همه ی نگاهمان به خیابان دوخته می شود که کودکی در حال واکس زدن یا گل فروشی یا دود کردن اسپند است اما در واقع کودکان کار در شهر زاهدان فراتر از این گروهها و درگیر کارهای سخت و سنگین و زیان آور هستند برخی پابه پای بزرگسالان در مکانیکی ها، در کارگاه های ساختمانی، در جمع آوری نان خشک ها و گاه در توزیع مواد مخدر کار می کنند. مسئولین، بزرگان و مردم شهر زاهدان باید برای زنان سرپرست خانوار و کودکان کار فکری بکنند و برنامه ای داشته باشند، آنان هم بخشی از شهروندان ما هستند.
8006/6081

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «از مزرعه ی دزدآب تا شهر زاهدان زنان سرپرست خانوار و کودکان کار» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات