خواندن، شعار سال نهاد کتابخانه های عمومی کشور در سال 95

به گزارش ایرنا، مراد جلیلیان روز یکشنبه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان چرداول اظهار کرد: هر نهاد و سازمانی در راستای فعالیت های خود باید با تدوین برنامه مدون در تحقق شعار سال گام های عملی بردارد.
وی افزود: نهاد کتابخانه ها به عنوان متولی فرهنگ مطالعه در کشور ارتقای معیشت کتابداران و رشد و ارتقای زیر
ساخت ها و فضاهای کتابخانه های عمومی را به جد پیگیری و در دستور کار خود قرار داده و به تبع در این استان نیز ایجاد حداقل 2 باب کتابخانه های عمومی در مراکز شهرستان ها را در دست اجرا و انجام شدن دارد.
جلیلیان به وضعیت کتابخانه های عمومی در این استان در قیاس با سال های گذشته اشاره کرد و گفت: دولت تدبیر و امید خدمات ارزشمندی در این حوزه انجام داده و در مرکز استان برای اولین بار کلنگ ساخت 2 باب کتابخانه عمومی
در محله رزمندگان و بانبرز با اعتبار هفت میلیارد و 500 میلیون ریالی به زمین زده شده است.
وی تاکید کرد: تلاش دولت ایجاد کتابخانه های عمومی در روستاهای پرجمعیت و اشاعه فرهنگ کتابخوانی است و در این ارتباط در سال جاری سه باب کتابخانه عمومی در شهرستان چرداول به بهره برداری می رسد ضمن اینکه با اهدای زمین توسط مردم، ساخت چهار باب کتابخانه عمومی دیگر نیز در آینده در برنامه داریم.
مدیر نهاد کتابخانه های عمومی استان ایلام، شهرداری ها را بازوی توانمند این نهاد در توسعه زیر ساخت های فرهنگی و کتابخوانی در هر شهر دانست و افزود: شهرداری ها پرداخت سهم نیم درصد را به عنوان یک قانون در دستور کار خود قرار دهند تا بسیاری از مشکلات کتابخانه ها مرتفع شود.
جلیلیان توسعه فضاهای فیزیکی و زیر ساخت های سخت افزاری و نرم افزاری را از راهبردهای اصلی نهاد کتابخانه های عمومی برشمرد و گفت: استان ایلام ظرفیت ارتقا و توسعه این مراکز فرهنگی و تاثیرگذار را دارد و می طلبد مسئولان نگاه ویژه و خاصی به این مقوله داشته و در تقسیم اعتبارات ویژه و خاص به این مساله توجه کنند.
وی تشکیل انجمن خیران کتابخانه ساز و مشارکت آنان را در توسعه فرهنگ کتاب ارزشمند دانست و خواستار مشارکت خیران و افراد نیکوکار شهرستانی در این ارتباط شد.
شهرستان چرداول به مرکزیت شهر سرابله دارای چهار باب کتابخانه عمومی در هلیلان، زاگرس، شباب، سرابله و آسمان آباد است.
7176/9002

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خواندن، شعار سال نهاد کتابخانه های عمومی کشور در سال 95» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات