سی.ان.ان: بحران زندان های بلژیک بر نگرانی های امنیتی افزوده است

به گزارش ایرنا، این شبکه تلویزیونی آمریکایی افزود: اکنون در پی اعتصاب زندانبان ها در شهر ' آندن' (Andenne) واقع در بخش 'والونیا' (Wallonia) بلژیک ، زندانیان مبادرت به آتش زدن و آسیب وارد کردن به بخش هایی از ساختمان این زندان کردند.
سی.ان.ان گزارش داد اکنون تنها 10 نفر از 100 نفر زندانبان مسئول نگهبانی از یک هزار زندانی هستند.
'کریستی موریل' (Christie Morreale ) نماینده مجلس از بخش والونیا بلژیک دراین باره به سی.ان. ان گفت: انتظار می رود افرادی که از زندان بیرون می روند، اندکی نسبت به قبل بهتر شده باشند اما در چنین شرایطی وضعیت وخیم تر شده و منجر به افراطی شدن آنها می شود.
سی. ان. ان گزارش داد: اکنون افراطی شدن بیش از همه در بلژیک موجب نگرانی است.
این شبکه تلویزیونی آمریکایی به وقایع تروریستی نوامبر 2015میلادی پاریس اشاره کرد که برخی عوامل افراط گرای بلژیک در پشت آن قرار داشتند و افزود: با اعتصاب زندانبان ها وضعیت در بیرون از زندان های بلژیک تنش زا است.
'مارک پیتر' (Marc Peeter) یکی از زندانبان های اعتصاب کننده زندان آندن بلژیک به سی.ان.ان گفت: زندان های بلژیک پر ازدحام و خارج از ظرفیت بوده و اعتصاب به این دلیل است که وزیر دادگستری خواستار تغییر روش کار ما شده است.
این زندانبان ناراضی افزود: حتی ساختمان جدید زندان آندن 50 درصد بیش از حد مجاز زندانی دارد این در حالی است که بنا بر معیارهای خود بلژیک، این میزان باید در نهایت 20 درصد باشد.
سی.ان.ان اضافه کرد: این اعتصاب ها و اعتراض زندانبان های بلژیک در برهه حساسی رخ می دهد و آرام کردن شرایط دشوار است، نه تنها سیستم زندان ها هم اکنون با مشکل مواجه است بلکه خود پلیس در زمینه واکنش با (هشدارهای)اطلاعاتی قصور داشته است.
'لوک اِنار' (Luc Hennart) قاضی دادگاه بدوی بروکسل در این باره به سی ان ان گفت:' وقتی در سیستم بی اعتمادی باشد، ما تروریست های بیشتری خلق می کنیم.'
این قاضی بلژیکی افزود:' زمانی که یک شهروند به دولت اعتماد نداشته باشد آنگاه تروریسم را یکی از جایگزین های خود می یابد.'
' اِنار' بیدار شدن سیستم قضایی از این وضعیت را یک فوریت خواند تا بتواند درست عمل کند.
سی.ان.ان در پایان این گزارش اضافه کرد با وجود هشدارهای بسیار (امنیتی) و بحران زندان ها، بلژیک چگونه می تواند عمل کند؟
اعتصاب زندانبان های بلژیک از اوایل اردیبهشت ماه امسال آغاز شد و در سومین هفته از این اعتصاب ها ارتش این کشور برای کمک به نیروهای پلیس به بازداشتگاه ها و زندان ها اعزام شد.
زندانبان ها و کارکنان زندان ها در بلژیک در اعتراض به شرایط نامناسب کاری و آنچه کمبود قابل ملاحظه کارکنان جهت مراقبت از زندان ها به علت کاهش بودجه اعلام شده بود، دست به اعتصاب زدند.
زندان های بلژیک در حالی با بحران اعتصاب زندانبان ها دست به گریبان است که شرایط امنیتی دراین کشور به دنبال انفجارهای تروریستی در فرودگاه و مترو بروکسل در 22 ماه مارس برابر با سوم فروردین 1395 حساس است؛ دراین انفجارها 32 نفر کشته و بیش از 300 نفر نیز مجروح شدند.
'شارل میشل' نخست وزیر بلژیک به دنبال این حادثه تروریستی در 19 فروردین ماه با حضور دریک کنفرانس خبری ، شکست امنیتی در حملات تروریستی بروکسل را پذیرفت.
منابع خبری خارجی بارها از ابراز نگرانی مقامات آمریکایی درباره سردرگمی مقامات اطلاعاتی و امنیتی بلژیک در خصوص اطلاعاتی که به آنها داده می شود، خبر دادند.
شبکه خبری سی.ان.ان در گزارشی در 24مارس 2016برابر با پنجم فروردین 1395 گزارش داد: بلژیک بیشترین شمار تروریست را در مقایسه با تعداد جمعیت خود در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی در میان گروه تروریستی داعش دارد.
سی .ان. ان این تعداد را 500 شهروند بلژیکی عنوان کرد که از سال 2012 این کشور را ترک کرده و برای پیوستن به داعش به عراق و سوریه رفته اند که از این تعداد بیش از صد نفر نیز به کشور خود بازگشتند.
اروپام **1302**1572

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سی.ان.ان: بحران زندان های بلژیک بر نگرانی های امنیتی افزوده است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات