تبدیل پژوهشکده علوم و صنایع غذایی به قطب علمی کشوری

به گزارش خبرگزاری مهر، مراسم تودیع و معارفه رئیس پژوهشکده علوم و صنایع غذایی با حضور مدیرکل سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و جمعی از مدیران و فعالان صنعت غذا در استان خراسان رضوی برگزار شد.

در این مراسم محسن شريفی مدیر کل سیاستگذاری و برنامه ریزی پژوهشی وزارت علوم گفت: پژوهشکده علوم و صنایع غذایی به عنوان تنها پژوهشکده فعال کشور در حوزه تخصصی صنعت غذا باید در برنامه‌ریزی‌های خود به اسناد بالادستی توجه کند.

مدیرکل سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی پژوهشی وزارت علوم با بیان اینکه مراکز پژوهشی باید حلقه واسط بین دانشگاه و صنعت باشند، افزود: پژوهشکده علوم و صنایع غذایی باید در ابعاد مختلف توسعه یابد و به قطب علمی صنعت غذای کشور تبدیل شود.

سپس قدیر رجب‌زاده به تشریح رویکردهای فعالیت این موسسه در دوره جدید پرداخت و گفت: تدوین برنامه راهبردی دوم متناسب با نقشه جامع علمی کشور و استحکام ساختار جدید از جمله مهم ترین اهداف پیش روی این موسسه پژوهشی به شمار می رود.

وی به نقش مراکز پژوهشی به عنوان یکی از حلقه های اصلی در زنجیره اقتصاد دانش بنیان اشاره کرد و ادامه داد: امروز تحقق اقتصاد دانش‌بنیان برای خروج از بحران به عنوان یک راه حل اساسی در کشور مطرح است که در این راستا اقدامات قابل توجهی در وزارت علوم و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری صورت گرفته است.

رئیس جدید پژوهشکده علوم و صنایع غذایی، با بیان اینکه تدوین برنامه راهبردی متناسب با نقشه جامع علمی کشور یکی از دغدغه‌های اصلی این پژوهشکده خواهد بود، عنوان کرد: تبیین این برنامه می‌تواند به اثربخش بودن فعالیت‌های پژوهشکده کمک کند.

[ منبع این خبر سایت مهر-دانش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تبدیل پژوهشکده علوم و صنایع غذایی به قطب علمی کشوری» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات