شناخت توانایی های بنگاههای اقتصادی با جایزه ملی فناوری و نوآوری

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی الیاسی اظهار داشت: بخش مهمی از تصمیمات کلان کشور بر پایه ذهنیات و برداشت­های مدیران در سطوح مختلف اتخاذ می­ شود که در برخی موارد، این برداشتها ناقص یا فاقد عمق کافی است.

معاون سیاستگذاری و ارزیابی راهبردی معاونت علمی و فناوری، با تاکید بر ضرورت درک توانمندی‌های فناورانه و نوآورانه بنگاه‌های اقتصادی کشور، بیان کرد: اگر اقتصاد دانش­ بنیان را میزان رسوخ دانش، فناوری و نوآوری در بنگاه­های کوچک، متوسط و بزرگ کشور تعریف کنیم، شناخت از میزان فعالیت­های فناورانه و نوآورانه بنگاه­ها، یکی از مصادیق هوشمندی سیاستی است که در شرایط فعلی نبود آن، در نظام اجرایی کشور به شدت احساس می­ شود.

الیاسی، با اشاره به فراهم شدن زمینه درک توانمندی فناورانه و نوآورانه بنگاه‌های اقتصادی کشور با برگزاری جایزه مدیریت فناوری و نوآوری گفت: بر اساس ضرورت شناخت توانمندی‌های فناورانه و نوآورانه بنگاه‌ها، اقدام ارزشمند انجمن مدیریت فناوری در برگزاری مستمر جایزه مدیریت فناوری و نوآوری که با حمایت معاونت علمی انجام می شود، علاوه بر تاثیر بر ارتقاء توانمندی­های فناورانه این بنگاه­ها، می­ تواند به رفع بخشی از خلأهای اطلاعاتی و شناختی در این حوزه­ ها کمک کند.

 معاون سیاستگذاری و ارزیابی راهبردی معاونت علمی و فناوری، با اشاره به فراهم شدن زمینه ترغیب و توجه بنگاه‌های اقتصادی کشور در اهمیت‌بخشی و توجه به ضرورت فعالیت فناورانه و نوآورانه گفت: برگزاری این جایزه با حمایت معاونت علمی و فناوری توسط انجمن مدیریت فناوری کشور، ضمن توجه‌بخشی بنگاه‌های اقتصادی به ضرورت فناوری و نوآوری، آنان را در مسیر رشد و توسعه فناورانه و نوآورانه یاری می‌کند و امسال در میان حامیان جایزه ورود ستاد توسعه فرهنگ، علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان را داشته ایم که به آن جنبه از فرهنگسازی و ترویج هم توجه ویژه شده است تا بتوانیم زیست بوم فناوری را در سطح عمومی تر جامعه هم پیگیری کنیم.

الیاسی افزود: امیدواریم انتشار وضعیت شاخص­های نوآوری در بنگاه­های کشور از طریق این جایزه تداوم داشته باشد و با شکل­ دهی بانک­های اطلاعاتی مناسب، امکان تحلیل­های سیاستی برای فعالان این حوزه فراهم شود.

اختتامیه چهارمین جایزه ملی فناوری و نوآوری، با حمایت معاونت علمی و توسط انجمن مدیریت فناوری ایران ۱۰ خردادماه ۱۳۹۵ در تهران برگزار می شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-دانش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شناخت توانایی های بنگاههای اقتصادی با جایزه ملی فناوری و نوآوری» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات