شهروندان، رسانه‌ها و دولت از انضباط شهری حمایت کنند

رئيس كميسيون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه برقراری انضباط شهری نیازمند حمایت شهروندان، رسانه ها و دولت است، گفت: تشکیل مجموعه شهربان راهی برای مقابله با عناصر مزاحم و سوءاستفاده گرانی است که می خواهند از شرایط و امکانات عمومی شهر به نفع خود و ضد شهروندان استفاده کنند. سرویس اجتماعی فردا: پرویز سروری شهربان را یکی از نهادهای مهم و اثرگذار در جلوگیری از هرج و مرج های شهری خواند و افزود: کلانشهر تهران به علت ازدحام جمعیت و شلوغی زیاد که گاهی کنترل و ایجاد تعادل شهری را دچار اختلالات متعدد می کند کار سختی است و برای حمایت از شهروندان و جلوگیری از تخریب شهر و سوء استفاده دیگران، نیروهایی تحت عنوان شهربان وارد عمل شده اند.

به گزارش ستاد خبری «شهربان شهر من»، وی با تاکید بر این که اگر شهربان در برقراری نظم و انضباط شهری به درستی کارش را  انجام دهد یکی از سرگُل های نظارتی شهرداری تهران خواهد بود، توضیح داد: متخلفین و مزاحمین تردد مردم یا کسانی مانند بساط گستران که عوارض نمی دهند و از فضای شهری به صورت رایگان در جهت منافع خود استفاده می کنند همیشه وجود داشته و دارند و شهربان باید با قدرت و در عین حال با رعایت اخلاق حرفه ای جلوی این سوءاستفاده ها را بگیرد. 

این عضو شورای شهر افزود: اگر شهربان در انجام وظایفش موفق عمل نکند مدیریت شهری از دست خارج می شود؛ اما اگر این مجموعه نظارتی، کار خود را به درستی انجام دهد درصد تخلفات بدون شک کاهش می یابد.

سروری با بیان اینکه مجموعه شهربان به علت نوپا بودنش نیاز به تقویت و حمایت شهروندان، رسانه ها و مدیران دولتی دارد، اظهار کرد: خوشبختانه با اقدامات جدید شرکت شهربان و همکاری مجموعه عوامل شهرداری، تحولاتی در این حوزه صورت گرفته که مهم تر از همه، ارائه آموزش های اخلاق حرفه ای و قانونمندی در حین انجام وظیفه به نیروهای شهربان است.

وی با یادآوری این مسئله که شهربان همیشه در معرض خطر است، اظهار داشت: نیروهای شهربان گاهی مورد بی مهری و حمله از سوی افراد متخلف قرار می گیرند و این موضوع فقط  با نظارت های بسیار قاطع و مستمر در راستای اهداف تعیین شده قابل حل و فصل و بررسی است.
سروری با اشاره به این که برای پیشگیری از این مسائل، عملیات شهربان می تواند با حمایت ناجا شکل گیرد، گفت: بسیاری از اقدامات نیروهای شهربان می تواند بدون حضور فیزیک شهربانان و با هماهنگی آنان باشد؛ چرا که با جریمه کردن افراد به ویژه بساط گستران عمده مردم مجبور به ترک محل می شوند و نباید همه بار و فشار روی شهربان آوار شود.

وی خاطرنشان کرد: شهربان باید از عملیاتش خروجی بگیرد و من معتقدم که این اقدامات در صورتی که در چارچوب هماهنگی با ناجا باشد بسیار موثرتر خواهد بود.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شهروندان، رسانه‌ها و دولت از انضباط شهری حمایت کنند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات