تخریب باغ‌های ناب ایرانی به‌ بهانه توسعه شهری

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان «بسیاری از شهرها با رویکرد باغ و آبادانی شکل گرفته‌اند؛ اما متأسفانه امروزه شاهد تخریب این منابع طبیعی به‌بهانه توسعه شهری هستیم»، گفت: بحران کوچ‌ همگانی شهرهای کویری را تهدید می‌کند. به گزارش نامه‌نیوز، قباد افشار اظهار داشت: سازمان‌های مردم‌نهاد در زمینه حفاظت از اراضی کشاورزی و باغات نقش به‌سزایی دارند چراکه با بازخواست عملکرد دولت و همچنین در مقابله با زمین‌خواران، تخریب‌گران و کسانی که به‌شکل قانونی قصد تخریب اراضی را دارند، اثرگذار هستند.

وی بیان کرد: باغات داخل شهر به‌بهانه‌های مختلف در کمیسیون‌های قانونی تخریب می‌شود در حالی که باغات و منابع طبیعی سرمایه‌های کشور بوده و باید در حفظ و حراست از آنها تلاش کرد.

رئیس سازمان امور اراضی کشور خاطرنشان کرد: براساس آمارهای به‌دست آمده در حال حاضر بیش از 2.5 میلیون هکتار باغ در سطح کشور وجود دارد که این میزان کمتر از 2 درصد مساحت کل کشور را شامل می‌شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: بسیاری از شهرها با رویکرد باغ و آبادانی شکل گرفته‌اند اما متأسفانه امروزه شاهد تخریب این منابع طبیعی به‌بهانه توسعه شهری هستیم.

افشار با بیان این مطلب که تخریب باغات اضمحلال شهری را در پی دارد، گفت: تخریب باغات و طبیعت سبب توسعه شهری نمی‌شود بلکه اضمحلال شهری را در پی دارد، این در حالی است که افرادی به‌ظاهر سود برده اما با گذشت زمان خسارات جبران‌ناپذیر بسیاری را به‌دنبال دارد.

وی ادامه داد: امروزه بحران کوچ‌ همگانی شهرهای کویری را تهدید می‌کند که به‌سبب تخریب منابع طبیعی در این مناطق است.

رئیس سازمان امور اراضی کشور گفت: تخریب باغات و منابع طبیعی همچنین خطر ریزگردها را در بسیاری از شهرهای کشور تشدید می‌کند که به‌سبب اهمیت موضوع همه دستگاه‌های اجرایی مربوط باید در حفاظت از اراضی و باغات اقدامات جدی انجام دهند.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-خواندنیها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تخریب باغ‌های ناب ایرانی به‌ بهانه توسعه شهری» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات