سر به هوا بودن کودکان خطرناک است! -آکا

سایت کودک ، نی نی آکابیماری های کودک

,صرع غایب, صرع غایب چیست, صرع غایب در کودکان,[categoriy]

سر به هوا بودن کودکان خطرناک است

صرع غایب, صرع غایب چیست, صرع غایب در کودکان, علل صرع غایب, درمان صرع غایب, پیشگیری از صرع غایب, مات بودم کودکان, کودکان مات, علل مات ماندن کودکان

آکاایران: سر به هوا بودن کودکان خطرناک است!

آکاایران صرع «غایب»؛ نوعی صرع است که در دانش آموزان دیده می شود

 

به گزارش آکاایران صرع غایب یک اختلال جدی اما شایع مغز است.هوشیاری بیمار در این نوع صرع مختل نمی شود و تظاهرات صرعی به صورت حرکتی ظاهر می شود.


صرع غایب چیست ؟
صرع «غایب»؛ نوعی صرع است که در دانش آموزان دیده می شود و علت نامگذاری آن، غیبت فرد از محیط پیرامونی با کاهش آگاهی است. توصیه می شود اولیای مدرسه و والدین به جای گفتن واژه هایی مانند «سر به هوا» کودک را نزد پزشک ببرند.
 بهرامی درباره علل بی توجهی و مات ماندن برخی دانش آموزان سر کلاس، اظهار داشت: اولیای مدرسه و والدین باید به این نکته توجه کنند که گاهی خیره شدن و مات ماندن در کودکان علامت ابتلاء به صرع است.
وی افزود: این نوع صرع به نام «غایب» نامگذاری شده است و علت آن غیبت فرد از محیط پیرامونی با کاهش آگاهی برای چند لحظه است.


به جای گفتن واژه هایی مانند «سر به هوا» کودک را نزد پزشک ببرید
این نورولوژیست گفت: صرع غایب که در دانش آموزان دیده می شود با شرح حال، سابقه فامیلی و بررسی نوار مغز قابل تشخیص است. توصیه می شود اولیای مدرسه و والدین به جای گفتن واژه هایی مانند «سر به هوا» کودک را نزد پزشک ببرند.
بهرامی افزود: نوع دیگری از صرع که با مات زدگی و خیره شدن همراه است، علایمی از حرکات چشم ، دهان، دست، پا یا احساس خاصی سر دل دارد.


گاهی خیره شدن به دلیل مشکلات روانی یا اقتصادی است
وی خاطر نشان کرد: گاهی خیره شدن و مات زدگی نیز به علت مشکلات روانی و مسایل اقتصادی و خانوادگی است تشخیص افتراقی صرع از مسائل اجتماعی و اقتصادی با شرح حال، معاینه بالینی و نوار مغزی امکان پذیر است.
بیماری های کودک - farswww.com

[ منبع این خبر سایت آکاایران-کودک می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سر به هوا بودن کودکان خطرناک است! -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات