فراکسیون امید فقط 3 کرسی کسب کرد

در رقابت‌های انتخاباتی هیات رئیسه موقت مجلس دهم، فراکسیون ولایت با نتیجه 9 بر 3، از فراکسیون امید پیشی گرفت. خبرآنلاین: در رقابت‌های انتخاباتی هیات رئیسه موقت مجلس دهم، فراکسیون ولایت با نتیجه 9 بر 3، از فراکسیون امید پیشی گرفت.

در رقابت بر سر کرسي رياست مجلس، علي لاريجاني نامزد فراکسيون ولايت با 173 راي از محمدرضا عارف نامزد فراکسيون اميد با 103 راي پيشي گرفت.

از ميان 279 نماينده حاضر در اين راي گيري‌ها، مسعود پزشکيان با 154 راي نايب رئيس اول و محمد دهقان با 136 راي نايب رئيس دوم شد. علي مطهري با 132 راي و حاجي بابايي با 122 راي از حضور در هيات رئيسه موقت بازماندند. به اين ترتيب کرسي‌هاي نايب رئيسي ميان دو فراکسيون به طور مساوي تقسيم شد.

بهروز نعمتي، محمد آشوري، و محمدقسيم عثماني، به ترتيب با 175 ، 168 و  136 راي ناظر هيات رئيسه موقت مجلس دهم شدند. از آنجا که محمد آشوری و بهروز نعمتی نامزدهاي معرفي شده از سوي فراکسيون ولايت و عثماني نامزد فراکسيون اميد براي جايگاه ناظرين هيات رئيسه موقت بودند، مي توان گفت که در اين انتخابات نيز فراکسيون ولايت، دو بر يک، از فراکسيون اميد پيشي گرفت.

همچنين آنگونه که نتيجه آرا در صحن علني قرائت شد، از ميان 279 راي ماخوذه، غلامرضا کاتب با 161 راي، اميرحسين قاضي زاده با 146 راي، اکبر رنجبرزاده با 138 راي، عبدالکريم حسين زاده با 137 راي، ناصر موسوي لارگاني با 131 راي و مهدي اميرآبادي با 130 راي  دبيران هيات رئيسه موقت شدند. از ميان آنها تنها حسين‌زاده از نامزدهاي مورد حمايت فراکسيون اميد بود که نشان مي‌دهد 6 کرسي دبيري، 5 بر يک به نفع فراکسيون ولايت تقسيم شد.

در نتيجه از ميان 12 کرسي هيات رئيسه موقت، 9 کرسي به نامزدهاي مورد حمايت فراکسيون ولايت و 3 کرسي به نامزدهاي مورد حمايت فراکسيون اميد رسيد.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فراکسیون امید فقط 3 کرسی کسب کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات