مشارکت خیران مدرسه ساز قم 13 درصد بالاتر از میانگین کشوری است

به گزارش ایرنا، محسن پورگلیان روز یکشنبه در هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز قم، افزود: سال گذشته هشت طرح آموزشی با 50 کلاس درس و زیربنای 9 هزار مترمربع توسط خیران به بهره برداری رسید.
وی اضافه کرد: در طول سال جاری، 13 طرح آموزشی و ورزشی با 90 کلاس درس و زیربنای 20 هزار مترمربع و با رشد 25 درصدی نسبت به سال گذشته توسط خیران به بهره برداری می رسد.
وی بیان کرد: با وجود اینکه در سال های اخیر 300 مدرسه در استان احداث شده که 100 باب مدرسه یعنی حدود 33 درصد توسط خیران مدرسه ساز بوده است، هنوز بالاترین مدارس دو شیفته در استان قم وجود دارد.
پورگلیان افزود: به لحاظ تراکم دانش آموزی و سرانه فضای آموزشی قم 30 درصد با سایر استان ها فاصله و در سطح پایین تری قرار دارد.
وی با بیان اینکه برقرای عدالت آموزشی با حضور و مشارکت خیرین مدرسه ساز محقق می شود، گفت: بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش زیرساخت های فضا باید حداقل به دو برابر سرانه امروزی برسد.
وی افزود: در سال های گذشته سرانه فضای آموزشی 4.8 تا 5 مترمربع بود که طبق سند تحول باید به 9 تا 10 مترمربع افزایش یابد که برای محقق این امر، حضور و مشارکت خیرین الزام و ضرورت امروز آموزش و پرورش است.
مدیرکل نوسازی مدارس قم تصریح کرد: تمرکز جمعیت شهری قم در تنها شهرستان این استان منجر به افزایش جمعیت و کمبود فضای آموزشی شده است، به طوریکه از 226 هزار دانش آموز حدود 220 هزار جمعیت دانش آموزی در قم ساکن است که این رقم چند برابر سایر استان هاست.
وی افزود: زمین جهت احداث فضای آموزشی، احداث مدرسه در فضاهای شهری جدید، تخریب و بازسازی مدارس فرسوده و توسعه هنرستان های فنی و حرفه ای اولویت های اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس است.
وی خاطرنشان کرد: 150 مدرسه سطح این استان یعنی حدود 30 درصد از فضاهای آموزشی فرسوده است.
عضو جامعه مدرسین نیز در این آیین گفت: کسی که عملی صالح انجام دهد و باایمان هم باشد، خداوند وارد او را بهشت می کند و روزی بدون حساب می دهد.
حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا آشتیانی با بیان اینکه کارهای خیر کشور را از دست دشمنان مصون نگه می دارد، اضافه کرد: کشور ما بهترین امنیت را دارد که بواسطه کارهای خیر است، هیچ کجای جهان امنیت ایران را ندارد.
وی با تاکید بر امر مدرسه سازی، افزود: خیران مدارس احداث شده را با تجهیزات کافی و لازم تحویل آموزش و پرورش دهند تا شاهد شکوفایی استعدادهای دانش آموزان باشیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بر اجرای کامل امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تاکید کرد.
هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان قم با حضور محمدرضا حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور و سید مهدی صادقی استاندار قم در باشگاه فرهنگیان شماره دو برگزار شد.
/2085/6133/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مشارکت خیران مدرسه ساز قم 13 درصد بالاتر از میانگین کشوری است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات