دعوت رئیس بنیاد شهید از نخبگان شاهد و ایثارگر برای دفاع از حقوق ایثارگران

به گزارش ایرنا از بنیاد شهید، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی شهیدی در دیدار با دبیران کل تشکل‌ های شاهد و ایثارگر و اعضا و روسای گروه ‌های تخصصی نخبگان و سرآمدان کشور بر ضرورت همکاری متقابل بنیاد شهید و تشکل های ایثارگری برای تقویت فرهنگ ایثار و شهادت تاکید کرد.
وی با تاکید بر تاثیر هم‌اندیشی و همفکری بنیاد با تشکل‌ های ایثارگری در تعالی و تقویت فرهنگ ایثار و شهادت گفت: جامعه ایثارگری کشور جامعه بزرگی است که همه افراد جامعه، نسبت به آنها مدیون هستند.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید با تاکید بر انجام کارهای ابداعی و جدید توسط اعضای توانمند جامعه شاهد و ایثارگر افزود: بر اساس منویات مقام معظم رهبری، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از مهمترین اولویت ‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران است که ایجاد ضوابط برای فعالیت تشکل‌ها و جلوگیری از موازی کاری آنها می‌ تواند در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و دسترسی به اهداف بنیاد موثر باشد.
شهیدی گفت: ریشه و اساس فعالیت‌ های بنیاد باید بر اساس بررسی‌ها و ایده‌های خلاقانه تشکل‌های شاهد و ایثارگر به عنوان اتاق فکر بنیاد باشد زیرا اعضای این تشکل‌ها از خود جامعه هدف بنیاد شهید و امور ایثارگران هستند که درد این جامعه را بیشتر از سایر افراد حس می‌کنند.
وی از اعضای تشکل‌های شاهد و ایثارگر خواست به عنوان دلسوزان جامعه ایثارگری، اتاق فکر بنیاد و کارشناسان ارشد جامعه ایثارگران کشور در بازبینی و تحول آیین نامه‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران کمک کرده و بدین وسیله از حقوق ایثارگران دفاع کنند.

** تشکل های ایثارگری بای سازماندهی شود
شهیدی با تاکید بر اینکه تمام تشکل ‌های ایثارگری باید در سال 1395 شناسایی و سازماندهی شوند، افزود: این کار در بهره مندی بنیاد از نظرات و فعالیت‌های تشکل‌ها در خدمت رسانی به جامعه شاهد و ایثارگر و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت موثر است، به همین منظور اولین همایش تشکل‌ های جامعه ایثارگران سراسر کشور نیز در شهریور ماه در تهران برگزار می‌ شود.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تاکید بر آسیب شناسی مشکلات بنیاد و جامعه ایثارگری توسط تشکل‌های ایثارگری خاطرنشان کرد: دبیرخانه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیز باید از ظرفیت نخبگان و تشکل‌های ایثارگری در ترویج این فرهنگ والا استفاده کند. تشکل ‌های ایثارگران می‌توانند با استفاده از امکانات بنیاد در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بکوشند و همچنین سازمان‌های مردم نهاد ایثارگری نیز می‌توانند با سازماندهی فعالیت‌های خود، از برنامه‌ های ترویجی بنیاد حمایت کنند.
اجتمام ** 7268 ** 1071

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دعوت رئیس بنیاد شهید از نخبگان شاهد و ایثارگر برای دفاع از حقوق ایثارگران» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات