هرم موزه لوور ناپدید شد + عکس

یک نقاش هنرهای خیابانی با ایجاد طرحی پرسپکتیو این تصور را ایجاد کرد که هرم شیشه‌ای بزرگ در محوطه موزه لوور ناپدید شده است. خبرگزاری ایسنا: یک نقاش هنرهای خیابانی با ایجاد طرحی پرسپکتیو این تصور را ایجاد کرد که هرم شیشه‌ای بزرگ در محوطه موزه لوور ناپدید شده است.

 این هنرمند فرانسوی که «JR» نام دارد، این بار هنر خود را روی هرم شیشه‌ای موزه لوور که در واقع ورودی اصلی این موزه معروف در شهر پاریس است پیاده کرد.

هرم موزه لوور ناپدید شد + عکس

او با نقاشی نمای ساختمان موزه لوور روی بدنه شیشه‌ای این هرم بزرگ در محوطه موزه، به واسطه خطای دید این تصور را برای بازدیدکنندگان ایجاد کرد که هرم شیشه‌ای ناپدید شده است.

«JR» که 10 سال است در عرصه هنرهای خیابانی در مکان‌ها عمومی فعال است به دعوت موزه لوور این اثر هنری را خلق کرد.

ابداع تکنیک استفاده شده در این اثر هنری که همان خطای چشم است به قرن‌ها پیش و کشف پرسپکتیو در دوره رنسانس بازمی‌گردد، زمانی که هنرمندان با استفاده از این تکنیک به خلق فضاهای سه بعدی غیرواقعی در نقاشی‌هایشان می‌پرداختند و یک سطح مسطح را به گونه‌ای ارائه می‌دادند که گویی یک پنجره به سوی یک اتاق، شهر و یا منظره باز است.

از همین تکنیک می‌توان برای ایجاد خطای چشم در ساختمان‌ها و نمای آنها نیز استفاده کرد.

هرم موزه لوور ناپدید شد + عکس

هرم بزرگ موزه لوور که از شیشه و فلز ساخته شده و در محوطه اصلی قصر لوور در پاریس قرار دارد ، در واقع ورودی اصلی موزه است که ساخت آن در سال ۱۹۸۹ به پایان رسید و از آن زمان یکی از مهمترین شاخصه‌های این موزه معروف است.

این هرم به سفارش «فرانسوا میتران» در سال ۱۹۸۸ و توسط «ای. ام. پای» معمار آمریکایی-چینی، یکی از مشهورترین معمارهای سبک مدرنیسم ساخته شده‌ است.

هرم موزه لوور ناپدید شد + عکس

هرم موزه لوور ناپدید شد + عکس

[ منبع این خبر سایت برترین ها- فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هرم موزه لوور ناپدید شد + عکس» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات