شکست ناسا در یک پروژه فضایی

ناسا امیدوار است که زیستگاه های اضافی بتوانند واقعا فضای قابل سکونت در ایستگاه بین المللی فضایی و مریخ را افزایش دهند، اما دیروز اولین آزمایش این مجموعه با شکست مواجه شد. با تکفارس همراه باشید. وب سایت تکفارس - علی سیف الهی: ناسا امیدوار است که زیستگاه های اضافی بتوانند واقعا فضای قابل سکونت در ایستگاه بین المللی فضایی و مریخ را افزایش دهند، اما دیروز اولین آزمایش این مجموعه با شکست مواجه شد. 

اولین تلاش ناسا برای ایجاد زیستگاه های اضافی در ایستگاه بین المللی فضایی با شکست مواجه شد

امروز، ناسا و سازنده زیستگاه ها Bigelow Aerospace علت مشکل و خطا را اعلام کردند. پس از این که این زیستگاه ها برای زمان اضافه نصب شدند، اصطکاک بین پارچه ها فشار را به سطح غیر پیش بینی شده رساند و زیستگاه را به خطر انداخت.

به مرحله نخست این آزمایش به خوبی و درستی به پیش رفت اما پس از آن زیستگاه نتوانست که به طور کامل باد شود. زمانی که به صورت دستی تلاش می شد به صورت دستی که با نام Bigelow Expandable Activity Module(BEAM) شناخته می شود، زیستگاه را گسترش دهند، با نیرو و فشاری بیش از آنچه پیش بینی می شد مواجه شدند. در یک پست فیسبوک، Bigelow Aerospace توضیح داد که BEAM پانزده مال قبل از این که در گسترش زیستگاه مورد استفاده قرار گیرد، بسته بندی شده بود، یعنی ۱۰ ماه بیشتر از آنچه که برنامه ریزی شده بود.

به علت مخزن وسعش، Bigelow گفت که این ها یک نکته پنهانی درباره رفتار مواد تشکیل دهنده بیرون سفینه فضایی است که باعث می شود متفاوت از آنچه انتظار می رفت، رفتار کند. بنا به گزارش Space News، یکی از مهندسین Bigelow Aerospace گفت که حافظه مواد پارچه باعث می شود دیرتر از آن طور که فشرده و بسته بندی شده بودند، به شکل های لازم در آیند.

دانشمندان ناسا در حال حاضر در حال کار کردن بر روی یک روش آشکار سازی هستند و آن ها برنامه دارند تا فردا دوباره آزمایش را تکرار نمایند . پخش زنده آن در ساعت ۹ به وقت گرینویچ در سایت خود این آزمایش انجام خواهد گرفت. اگر دوباره این آزمایش با شکست مواجه شود، آن ها باد زیستگاه را تخلیه خواهند کرد و در تاریخ دیگری در آینده دوباره آزمایش را تکرار خواهند کرد. اگر ناسا بتواند با موفقیت زیستگاه را باد نماید، آن ها برنامه دارند تا از آن برای یک آزمایش دو ساله بر روی اینکه کجا برای فضانوردان مناسب است، استفاده کنند. آشکاراست که BEAM 7 فوت درازا و ۷٫۷ فوت قطر دارد. اما زمانی که به طور کامل باد شود ۱۳ فوت درازا و ۱۰٫۶ فوت قطر خواهد داشت. این اندازه ها آن ها از مدل Unity کوچک می سازد چون این مدل دارای ۱۵ فوت قطر و ۱۹ قوت درازا دارد اما هفت بار از BEAM سه هزار پوندی سنگین تر است.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شکست ناسا در یک پروژه فضایی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات