ایرانی ها همچنان عشق ترکیه را دارند

کاهش آمار ورود توریست های خارجی به ترکیه، در حالی است که آمارها حاکی از افزایش نسبی ورود توریست های خاورمیانه ای در طی دوره مورد بحث به ترکیه است . در این راستا ورود گردشگران ایرانی و سعودی به ترکیه در ماه های گذشته شاهد افزایش به ترتیب ۱.۵ و ۱.۸ درصدی بوده است.

به گزارش عصر ایران، عصر ایران آمار ورود توریست های خارجی به ترکیه در ماه آوریل سال جاری میلادی در مقایسه با آوریل سال ۲۰۱۵ نزدیک به ۳۰ درصد کاهش داشته است.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد؛ این کاهش آمار ورود توریست در ۱۷ سال گذشته بی سابقه بوده و مقامات ترکیه را نگران کرده است.

بر اساس آمار وزارت گردشگری ترکیه در ماه آوریل سال جاری میلادی ۱.۷۵ میلیون توریست خارجی وارد این کشور شده اند که این رقم ۲۸.۵ درصد کمتر از آوریل سال ۲۰۱۵ میلادی است.

مهم ترین دلیل کاهش ورود توریست های خارجی به ترکیه به هم خوردن روابط میان روسیه و ترکیه از سویی و نیز حملات تروریستی ماه های گذشته به شهرهای مهم و توریستی ترکیه بوده است.

بر اساس آمار وزارت گردشگری ترکیه آمار ورود توریست های روسی به ترکیه از زمان به هم خوردن روابط سیاسی دو کشور در نوامبر سال گذشته (پس ازساقط کردن جنگنده روسی از سوی ترکیه) ، ۷۹.۳ درصد کاهش داشته است. در سال های گذشته به طور میانگین ترکیه میزبان حدود ۴ میلیون توریست روسی بوده است.

آمار ورود دیگر توریست ها نیز به دلیل نگرانی های امنیتی ماه های گذشته از احتمال انجام حملات تروریستی از سوی داعش یا گروه پ.ک.ک کاهش قابل ملاحظه ای داشته است.

در ماه های گذشته آمار ورود توریست آلمانی به ترکیه ۳۵ درصد و آمار ورود توریست های بریتانیایی ۲۴ درصد کاهش داشته است.

اتحادیه هتلداران ترکیه نیز اخیرا اعلام کرد در ماه آوریل سال جاری میلادی تنها ظرفیت ۵۲ درصد از هتل های ترکیه پر بوده است و این رقم ۲۲ درصد از آوریل سال ۲۰۱۵ کمتر است.

همچنین سفارت آمریکا در آنکارا در آوریل گذشته با صدور بیانیه هشدار به شهروندان آمریکایی هشدار داد در مکان های توریستی شهر استانبول و شهرهایی چون آنتالیا مراقب حملات تروریستی باشند و از حضور در اماکن شلوغ پرهیز کنند.

این هشدارها و ابراز نگرانی ها در ماه های گذشته ، آثار خود را در صنعت گردشگری ترکیه بر جای گذاشته و آمارها حاکی است بسیاری از کشورها در ارسال تورهای گردشگری به ترکیه جوانب احتیاط را رعایت می کنند.

کاهش آمار ورود توریست های خارجی به ترکیه، در حالی است که آمارها حاکی از افزایش نسبی ورود توریست های خاورمیانه ای در طی دوره مورد بحث به ترکیه است . در این راستا ورود گردشگران ایرانی و سعودی به ترکیه در ماه های گذشته شاهد افزایش به ترتیب ۱.۵ و ۱.۸ درصدی بوده است.

بر اساس اعلام وزارت گردشگری ترکیه این کشور در سال ۲۰۱۴ با پذیرا بودن بیش از ۴۱ میلیون توریست خارجی جزء ۱۰ کشور نخست توریست پذیر جهان بوده است.

ترکیه در سال گذشته میلادی از محل ورود توریست های خارجی بیش از ۳۱.۵ میلیارد دلار درآمد ارزی داشته است.

[ منبع این خبر سایت الف-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ایرانی ها همچنان عشق ترکیه را دارند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات