داوطلبان با درجه «ایثار» بدون آزمون جذب هلال‌احمر می‌شوند

مانور صعود و فرود هلال احمر در لامرد معاون توسعه منابع انسانی هلال احمر با اشاره به اینکه استخدام داوطلبان با درجه ایثار خارج از سهمیه استخدامی است، گفت: ۷۰ درصد سوالات آزمون نیز تئوری و ۳۰ درصد عملی است، همچنین افراد خارج از هلال‌احمر نیز امکان شرکت در این آزمون و استخدام را ندارند.

به گزارش سلامت خبرگزاری تسنیم، حسن ابولقاسم گرجی در خصوص استخدام  جمعیت هلال احمر در دوره جدید، اظهار داشت: هر سازمانی برای تعالی، نیازمند نیروی انسانی، منابع و تجهیزات است که در راس این سه مورد، نیروی انسانی قرار دارد که جمعیت هلال احمر برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود اقدام به برگزاری آزمون استخدامی می‌کند.

وی ادامه داد: در سالیان گذشته تعداد زیادی از نیروهای جمعیت هلال احمر بازنشسته شدند که براساس قانون به ازای بازنشسته شدن 2 نفر از نیروهای دستگاه‌ها، استخدام یک نفر امکان پذیر می‌شود، با توجه به تعداد نیروهایی که بر اثر بازنشستگی از جمعیت هلال احمر خارج شدند و براساس مجوزی که از سازمان مدیریت و برنامه ریزی و شورای عالی جمعیت گرفته شد، امکان استخدام 750 نفر در جمعیت هلال احمر میسر شد که این استخدام از طریق برگزاری آزمون استخدامی انجام خواهد شد.

به گفته معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر، این 750 نفر از میان داوطلبان، جوانان و امدادگران جمعیت هلال احمر در شعب و پایگاه‌های این جمعیت انتخاب می‌شوند که از این تعداد 650 نفر از نیروهای بومی با تعهد خدمت 10 ساله برای شعب و پایگاه‌ها و 100 نفر نیز برای جمعیت هلال احمر استان‌ها استخدام می‌شوند و افراد خارج از این خانواده بزرگ، امکان شرکت در آزمون و استخدام وجود نخواهند داشت.

70 درصد سوالات آزمون، تئوری و 30 درصد عملی

گرجی درباره سوالات آزمون استخدامی جمعیت هلال احمر اظهارداشت: تمامی سوالات توسط سازمان سنجش آموزش کشور طراحی و به تعداد واجدین شرایط شرکت در آزمون تکثیر می شود که 70 درصد سوالات طراحی شده تئوری و 30 درصد نیز به صورت عملی خواهد بود.

به گزارش هلال احمر - وی یادآور شد: پس از برگزاری آزمون، واجدین شرایط برای احراز صلاحیت به گزینش جمعیت هلال احمر معرفی می‌شوند تا پس از گزینش نهایی در جمعیت هلال احمر مشغول به فعالیت شوند.

داوطلبان با درجه ایثار بدون آزمون جذب هلال احمر می‌شوند

معاون منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه داوطلبان با درجه ایثار بدون انجام آزمون استخدامی جذب جمعیت هلال احمر می‌شوند، بیان کرد: در حال حاضر 140 نفر از داوطلبان با درجه ایثار در سراسر کشور مشغول به فعالیت هستند که این افراد به صورت موردی و خارج از برگزاری آزمون برای تیم‌های واکنش سریع، جذب جمعیت هلال احمر می‌شوند.

وی در ادامه تاکید کرد: این افراد در صورتیکه در رشته مرتبط تحصیل نکرده باشند با توجه به اینکه پست سازمانی نامرتبط با رشته آنها است به صورت نیروی قراردادی کارمعین در جمعیت هلال احمر فعالیت خواهند کرد، البته در صورت تحصیل در رشته‌های مرتبط امکان جذب به صورت نیروی پیمانی و رسمی را نیز خواهند داشت.

گرجی با اشاره به اینکه سهمیه استخدامی داوطلبان با درجه ایثار متفاوت از سهمیه 750 نفری آزمون استخدامی است، خاطرنشان کرد: استخدام 140 داوطلب با درجه ایثار، خارج از سهمیه استخدامی است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «داوطلبان با درجه «ایثار» بدون آزمون جذب هلال‌احمر می‌شوند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات