99 درصد آسانسور ساختمان‌های دولتی غیر استاندارد است

آسانسور رئیس سندیکای صنایع آسانسور با بیان اینکه ۹۹.۳ درصد آسانسورهای ساختمان های دولتی در بازرسی ادواری غیر استاندارد شناخته شده‌اند، گفت:۱۲ تا ۱۳ هزار عدد از موتور این آسانسورها در داخل تولید شده و مابقی موتورها وارداتی است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمدرضا زهره‌وندی امروز در نشستی خبری با اشاره به اینکه بازرسی ادواری از آسانسورهای دولتی اجباری شده است، اظهارداشت: بیمه آسانسور اجباری است البته باید در حوزه خدمات پس از فروش هم شرکت ها بهترین خدمات را ارائه دهند.

وی با بیان اینکه 99.3 درصد آسانسورهای ساختمان های دولتی در بازرسی ادواری غیر استاندارد شناخته شده‌اند، افزود: در حال حاضر تجهیزات آسانسور ساختمان‌های 5 تا 7 طبقه در داخل تولید می‌شود اما در مورد آسانسور ساختمان‌های 8 طبقه به بالا حدود 65 درصد ارزش ریالی تجهیزات به واردات اختصاص دارد.

رئیس سندیکای صنایع آسانسور با اشاره به اینکه هم اکنون در تولید در کابین، لولا و موتور آسانسورهای 6 نفره در داخل امکان‌پذیر است، گفت: در سال گذشته 45 هزار دستگاه آسانسور در کشور نصب شده است.

وی تصریح کرد: 12 تا 13 هزار عدد از موتور این آسانسورها در داخل تولید شده و مابقی موتورها وارداتی است که 7 تا 8 هزار مورد مربوط به آسانسورهای خاص با ارتفاع، سرعت و ظرفیت بالا بوده است. همچنین حداکثر 20 درصد از موتورها و درهای کابین آسانسورهای خاص از طریق واردات تأمین شده است.

زهره‌وندی با بیان اینکه در تولید درهای لولایی آسانسور و همچنین درهای اتوماتیک به خودکفایی رسیده‌ایم، افزود: در سال‌های گذشته و در زمان رونق ساخت مسکن مهر، مصرف آسانسور در طول یک سال کشور به 75 هزار دستگاه رسید. امسال نیز با نصب 45 هزار دستگاه آسانسور به اندازه تمام آسانسورهای نصب شده در طول یک سال در اروپا، در ایران آسانسور نصب شده است.

 رئیس سندیکای صنایع آسانسور از تدوین استراتژی صنعت آسانسور در کشور خبر داد و گفت: این استراتژی با تأکید بر دستیابی به تکنولوژی نوین، ساخت آسانسورهای خاص و عمومی و همچنین حقوق مصرف‌کننده، صادرات خدمات فنی مهندسی و محصولات ساخته شده در دست تدوین است.

وی با بیان اینکه گردش مالی صنعت آسانسور یک چهارم صنعت خودروسازی است، اظهارداشت: عمده موتورهای آسانسور از ایتالیا، آلمان و بعضاً از چین و ترکیه به ایران وارد می‌شود و در مورد ریل آسانسور نیز بیشترین واردات از ایتالیا، چین، ترکیه و اسپانیا انجام می‌شود.

 انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «99 درصد آسانسور ساختمان‌های دولتی غیر استاندارد است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات