پیام رسان ها تا یک سال دیگر سرورهای شهروندان ایران را به داخل بیاورند

در جلسه‌ی شب پیش شورای عالی فضای مجازی که با حضور حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، مقرر شد همه‌ی شبکه‌های پیام‌رسان برخط(آنلاین)فعال کشور ظرف یک‌سال آینده انبارش یا ذخیره‌سازی داده‌های خود را در داخل کشور انجام دهند. یعنی برنامه‌هایی مانند تلگرام باید سرورهای مرتبط با ایرانیان را به داخل کشور منتقل کنند و برای این کار یک‌سال وقت دارند.

در این جلسه که عصر شنبه برگزار شد، شرکت‌های خارجی پیام‌رسان فعال در داخل کشور برای ادامه‌ی فعالیت خود ملزم خواهند شد تا همه‌ی اطلاعات و فعالیت مرتبط با شهروندان ایرانی را به داخل منتقل کنند.

همچنین در پی بررسی وضعیت پیام‌رسان‌های اجتماعی با تکیه بر رهنمودها و دغدغه‌های مقام معظم رهبری در مرکز ملی فضای مجازی، سند در اولویت قراردادن این مباحث در جلسه بررسی و بخش‌هایی از آن، توسط اعضای شورا تصویب شد.

بدین ترتیب مقرر شد به تدریج و طی یک دوره‌ی گذار یک ساله، شبکه های پیام‌رسان بومی در داخل ادامه یابد و با حمایت و ارائه تسهیلات به این شبکه‌ها، شرایط رقابتی با شبکه‌های برخط خارجی فراهم شود.

منبع مرکز ملی فضای مجازی تگ ها شبکه اجتماعی Messenger تلگرام

[ منبع این خبر سایت زومیت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پیام رسان ها تا یک سال دیگر سرورهای شهروندان ایران را به داخل بیاورند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات