سوال امتحانی درباره جزایر، درمصر جنجال آفرید

طرح یک سئوال امتحانی در دانشکده آموزش مصر با موضوع حاکمیت عربستان بر جزایر "تیران و صنافیر" در شبکه های اجتماعی جنجال آفرید.

به گزارش شریان نیوز،کاربران شبکه های اجتماعی، تصویری از برگه امتحان جغرافیای جهان عرب از دانشکده آموزش در دانشگاه اسکندریه مصر را منتشر کردند که در آن، طراح سئوال جزیره های "تیران و صنافیر" را جزایر عربستانی ذکر کرده بود.
در این سئوال آمده است: "پل ملک سلمان، که از جزیره های عربستانی صنافیر و تیران می گذرد، نقطه عطف مهم اقتصادی و استراتژیک برای مصر و عربستان است."
کاربران تویتر از اقدام طراح سئوال که این دو جزیره را عربستانی توصیف کرده است آنهم در حالی که مجلس نمایندگان مصر هنوز توافقنامه ترسیم مرز بین مصر و عربستان را تصویب نکرده است، انتقاد کردند.
کاربران شبکه های اجتماعی خواستار انجام تحقیقات و پیگری در این اتفاق شدند و از وزیر آموزش عالی خواستند با این مسأله قاطعانه برخورد کند.
در این بین، هیثم الحریری، از نمایندگان پارلمان مصر، از وزیر آموزش عالی به دلیل طرح چنین سئوالی در امتحانات ترم سوم رشته تاریخ دانشکده آموزش دانشگاه اسکندریه انتقاد کرد.
حریری در صفحه فیسبوک خود نوشت: جناب آقای وزیر آموزش عالی؛ محض اطلاع شما عرض می کنیم که طبق ماده 15 از قانون اساسی مصر، دو جزیره تیران و صنافیر، تا زمان برگزاری همه پرسی مردمی، متعلق به مصر هستند.

سوال امتحانی

[ منبع این خبر سایت شریان-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سوال امتحانی درباره جزایر، درمصر جنجال آفرید» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات