همایش «بازنمایی ایران و ایرانی در سفرنامه‌ها» برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات، در این همایش محسن جعفری مذهب، محمدرضا جوادی یگانه، جبار رحمانی، سعیده زادقناد، زاگرس زند و رضا مختاری اصفهانی پیرامون «مستندسازی سفرنامه‌ها بر مبنای منابع تاریخی»، «ایرانیان از منظر بیگانگانی که در ایران مسئولیت داشته‌اند»، «در باب فهم سفرنامه‌ها: از حقیقت گویی تا غرض‌ورزی»، «حیرت ایرانی؛ خودباختگی یا شوک فرهنگی»، «بازنمایی ایران باستان در نوشته‌های یونیان و رومیان» و «هنر ایرانی در سفرنامه‌ها» سخن خواهند گفت.

این همایش در صدد است تا با به اشتراک گذاشتن آرا و دیدگاه‌های متنوع سفرنامه‌پژوهان ایرانی، از سویی به خلقیات ایرانیان و نیز بسط یافتن برخی کلید واژه‌ها و کلیشه‌ها در ادبیات این حوزه بپردازد و از سوی دیگر، اعتباری‌سنجی این دست از متون را در مطالعات تاریخی تعقیب کند، علاوه بر این‌که پیگیری روند مستندسازی سفرنامه بر اساس سایر منابع تاریخی موجود نیز، از دیگر محورهایی است، که این همایش در پی بررسی و واکاوی آن است.

همایش «بازنمایی ایران و ایرانی در سفرنامه‌ها» ۱۱ خرداد از ساعت ۱۴ تا ۱۸ در محل موزه ملک در خیابان امام خمینی (ره)، ‌سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد، واقع است.

خبر دیگر از پژوهشگاه یادشده اینکه، نشست تخصصی «مبانی انسان‌ شناسی نظریه ارتباطی صدرایی» با حضور مهدی ناجی ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات برگزار می‌‌شود. در این نشست که به همت پژوهشکدۀ ارتباطات برگزار می‌شود، «نظریه‌ های هنجاری ارتباطات و کارکردهای رسانه»، «شناخت انسانی از دیدگاه صدرا»، «جایگاه ارتباطات انسانی در اسفار اربعه»، «بررسی موضوع ارتباطات انسانی صدرایی با نظریه‌ های هنجاری رسانه» و «بررسی موضوع ارتباطات انسانی صدرایی و کارکردهای رسانه» بحث خواهد شد. شرکت در این همایش برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «همایش «بازنمایی ایران و ایرانی در سفرنامه‌ها» برگزار می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات