توضیح آبفا درباره قیمت آب

به گزارش خبرگزاری مهر، آبفای کشور در واکنش به مطلب گرانی آب و برق در سال ۹۵ اعلام کرد: براساس بند «ج» تبصره ۶ قانون بودجه سال ۹۵، وزارت نیرو مکلف شده است مبلغ ۱۵۰ ریال به ازای هر مترمکعب آب شرب مصرفی از مشترکان آب شهری دریافت و وجه آن را به حساب خزانه‌داری کل کشور واریز کند و از این وجوه صرفاً برای آبرسانی روستایی و عشایری هزینه کند.

این تبصره از سال ۹۱ براساس قانون بودجه اجرا شده و رقم آن در سال ۹۳ یکصد ریال به ازای هر مترمکعب آب مصرفی بوده است و در سال ۹۴ به استناد بند (هـ) تبصره ۹ قانون بودجه این رقم به ۱۵۰ ریال افزایش یافته است و در سال ۹۵ بدون افزایش همان مبلغ ۱۵۰ ریال از مشترکان آب شهری دریافت خواهد شد. لذا دریافت این مبلغ که از سال‌های پیش دریافت می‌شده، در سال ۱۳۹۵ افزایش قیمت آب محسوب نمی‌گردد.

[ منبع این خبر سایت مهر-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «توضیح آبفا درباره قیمت آب» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات