تاثیر امواج موبایل بر سرطان تایید شد!

پژوهشی گسترده توسط مرکز ملی سم‌شناسی ایالات متحده نشان می‌دهد هم‌بستگی معناداری میان قرار گرفتن در معرض امواج با فرکانس رادیویی (مثل امواج موبایل) و ابتلا به بروز سرطان در میان موش‌ها وجود دارد

تاثیر امواج موبایل

هرچند هنوز نمی‌توان با قطعیت از نتایج این آزمایش سخن گفت، اما روندهای به دست آمده از بیماری موش‌ها این نکته را تایید می‌کند که قرار گرفتن در معرض امواج موبایل تاثیر معناداری در ابتلای موش‌های نر به انواع خاصی از سرطان داشته است.

پژوهشی گسترده توسط مرکز ملی سم‌شناسی ایالات متحده نشان می‌دهد هم‌بستگی معناداری میان قرار گرفتن در معرض امواج با فرکانس رادیویی (مثل امواج موبایل) و ابتلا به بروز سرطان در میان موش‌ها وجود دارد؛ البته فقط در میان موش‌های نر.

تاثیر امواج موبایل بر سرطان تایید شد!

این پژوهش در طول دو سال و با صرف هزینه‌ای بالغ بر ۲۵ میلیون دلار به انجام رسیده و در آن، هزاران موش در معرض امواج مختلف رادیویی با فرکانس‌های مختلفی قرار گرفته‌اند. در این میان، موش‌هایی که در معرض این امواج قرار داشته‌اند دو تا سه درصد بیشتر دچار سرطان‌های مغزی و یک تا شش درصد بیشتر دچار نارسایی‌های قلبی شده‌اند. نکته‌ی عجیب آن‌که این افزایش فقط در بین موش‌های نر دیده شده است.

کارشناسان هم‌چنان در حال بررسی بیشتر نتایج این آزمایش هستند. هرچند هنوز نمی‌توان با قطعیت از نتایج این آزمایش سخن گفت، اما روندهای به دست آمده از بیماری موش‌ها این نکته را تایید می‌کند که قرار گرفتن در معرض امواج موبایل تاثیر معناداری در ابتلای موش‌های نر به انواع خاصی از سرطان داشته است.

نتایج این پژوهش بحث‌های زیادی را میان کارشناسان و سازمان‌های پژوهشی در حوزه‌ی پزشکی و سلامت برانگیخته، اما همگی در این مساله توافق دارند که یافته‌های این پژوهش بسیار با اهمیت است و احتمال اثرگذاری این امواج بر سلامت انسان را باید جدی گرفت. نتایج تکمیلی این پژوهش سال آینده منتشر خواهد شد.

برسام

مطالب مرتبط:

تاثیر امواج تلفن همراه بر میزان سقط و بروز اختلالات رشد در جنین

ایا امواج موبایل روی بدن اثر مخرب دارد؟!

توصیه هایی برای کاهش مضرات امواج موبایل

نظر پروفسورسمیعی درباره تاثیر موبایل وامواج رادیویی روی مغز

تاثیر مخرب امواج موبایل بر غشاء سلولها

[ منبع این خبر سایت نیک صالحی-اخبار می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تاثیر امواج موبایل بر سرطان تایید شد!» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات