موافقتنامه چهارم ایران و لیتوانی تعهدی برای ادامه همکاری اقتصادی است

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی، تاکید بر تشکیل کمیسیون همکاری های اقتصادی دو کشور، تعیین زمینه های مشترک همکاری در بخش های راه و حمل و نقل، صنعت، محیط زیست، فناوری اطلاعات، کشاورزی، گردشگری و بهداشتی، تقویت و توسعه ارتباطات و روابط اقتصادی دوجانبه، تنوع بخشی به همکاری های اقتصادی، ایجاد فضای مناسب برای سرمایه گذاری و تسهیل تبادل اطلاعات اقتصادی از مهمترین محورهای موافقتنامه همکاری های اقتصادی ایران و لیتوانی است.
«لیناس لینکه ویچیوس» وزیر امورخارجه لیتوانی، عصر امروز در دیدار با معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی جمهوری اسلامی ایران گفت: باید روابط تجاری لیتوانی و ایران توسعه یابد.
وی آمادگی کشور خود را برای امضای هرگونه موافقتنامه همکاری اقتصادی و تجاری با ایران اعلام کرد.
وزیر امورخارجه لیتوانی گفت: ما می توانیم در بخش های کشاورزی و فناوری اطلاعات با ایران همکاری داشته باشیم.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی جمهوری اسلامی ایران نیز تاکید کرد ایران می تواند در دو بخش «تجارت و سرمایه گذاری» و «بانکی» با لیتوانی همکاری اقتصادی داشته باشد.
«محمد خزاعی» اضافه کرد: ایران به عنوان نقطه کانونی برای صادرات به سایر کشورها و نیز سرمایه گذاری در بخش های کشاورزی و فناوری اطلاعات شریک تجاری مناسبی برای لیتوانی است.
رییس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی یادآوری کرد: لیتوانی با وجود وسعت کم، تولید ناخالص داخلی بالایی دارد و اقتصاد آن در مقایسه با جمعیت آن قدرتمند است.
خزاعی گفت: ایران آماده حمایت از شرکت های لیتوانی برای سرمایه گذاری تحت قانون تشویق و حمایت از سرمایه گذاری خارجی (فیپا) در کشور است.
وی پیشنهاد کرد در هیات همکاری بعدی، بخش بانکی لیتوانی حضور داشته باشد تا درباره همکاری های بانکی مذاکره شود.
به گزارش ایرنا، لیتوانی عضو اتحادیه اروپاست و جایگاه شانزدهم جهان را در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات دارد.
وزیر امورخارجه لیتوانی دیروز (شنبه) در دیدار با رییس جمهوری اسلامی ایران گفت: لیتوانی در زمینه نانو و بیوتکنولوژی از توانمندی های خوبی برخوردار است که می تواند دانش خود در این عرصه ها را با ایران به اشتراک بگذارد.
اقتصام**2078**1961

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «موافقتنامه چهارم ایران و لیتوانی تعهدی برای ادامه همکاری اقتصادی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات