مدیریت مدیران در بهبود رشد اقتصادی کشور تاثیرگذار است

به گزارش ایرنا حسین فیروزی روز یکشنبه در جلسه کارگروه اشتغال استان در سنندج گفت: درآمد ارزی حاصل از فروش نفت و گاز در دولت دهم بسیار بیشتر از سایر دولت ها بوده است اما علیرغم آن دولت در این دوره با رشد منفی 6.4 درصد مواجه بوده است.
وی اظهارکرد: در سه سال اخیر درآمد نفت کشور حدود 64 میلیارد دلار پیش بینی شده بود اما رشد اقتصادی کشور مثبت شد.
وی افزود: زمانی که درآمد نفت افزایش داشته کشور با رشد اقتصادی منفی و در برهه خاصی از زمان که درآمد نفت کاهش داشته کشور با رشد اقتصادی مثبت مواجه بوده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استاندار کردستان پیگیری، جدیت، دلسوزی، عملگرایی با پرهیز از شعارگرایی را لازمه مدیریت صحیح و پیشرفت امورات جامعه دانست و گفت: مقوله توسعه و جذب اعتبارات فرایندی است.
فیروزی آسیب شناسی در زمینه پرداخت مشاغل خانگی را ضروری دانست و بر پرداخت اعتبارات مشاغل خانگی از سوی بانک ها تاکید کرد.
وی شناسایی محدودیت ها، تهدیدها و فرصت های اشتغالزایی استان را ضروری عنوان کرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استاندار کردستان توسعه اقتصادی، اشتغالزایی و فقرزدایی در استان را خطیر ارزیابی کرد و گفت: موضوع اشتغال و بیکاری جوانان باید اولویت برنامه های مدیران قرار گیرد.
وی افزود: مدیران مهمترین سرمایه سازمان و مهمترین عامل توسعه استان هستند آنان موظفند اعتبارات اشتغالزایی را در راستای ایجاد اشتغال جذب کنند.
او حضور همه مدیران ادارات استان را در کارگروه تخصصی اشتغال مهم ارزیابی کرد و بر ارایه آمار و ارقام صحیح در این جلسه تاکید کرد.
فیروزی گفت: قصور و کوتاهی مدیران در این زمینه نابخشودنی است اگر دستگاهی در این زمنیه فعالیت نباشد قاطعانه برخورد می کنم.
وی یادآورشد: جمع آوری و ارایه اطلاعات بازار کار استان در زمینه برنامه ریزی و تصمیم گیری و سیاستگذاری در زمینه اشتغال به ما کمک می کند.
فیروزی گفت: راه اندازی سامانه رصد برای اشتغال ضروری است برنامه ریزی ها و سیاستگذاری ها در زمینه اشتغال بر مبنای اطلاعات دقیق پایه گذاری می شود و این گام نخست دانش بنیان کردن طرح ها است.
وی افزود: اجرای طرح تکاپو در کردستان می تواند اشتغالزایی خوبی در استان ایجاد کند.
در پایان جلسه از مدیران ادارات و بانک هایی که در زمینه ارایه عملکرد درست و پرداخت تسهیلات اشتغالزایی موفق عمل کرده بودند قدردانی و تجلیل بعمل آمد.
7352/1904

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مدیریت مدیران در بهبود رشد اقتصادی کشور تاثیرگذار است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات