151 مورد اشتغال در سامانه تعاون کردستان ثبت شده است

به گزارش ایرنا احمد رشیدی روز یکشنبه در اولین جلسه کارگروه اشتغال استان در سنندج با اشاره به اینکه وزارت کار متولی اشتغالزایی است و در راستای ایجاد اشتغال برنامه هایی طراحی کرده است گفت: این برنامه ریزی نیازمند همکاری و هماهنگی همه ادارات در سطح استان است.
وی وظایف کارگروه اشتغال را برنامه ریزی و شناسایی پتانسیل ها و ظرفیت های استان دانست و افزود: در این راستا همه اعضای کارگروه باید برنامه ریزی مشترکی داشته باشند.
او راه اندازی سامانه رصد اطلاعات وضعیت اشتغال استان را اولین دستور کار جلسه کارگروه اشتغال استان بیان کرد و گفت: ارایه آمار و ارقام برای رفع مشکل بیکاری استان لازم و ضروری است.
رشیدی تاکیدکرد: وزارت تعاون در راستای حل معضل اشتغال و بیکاری بر اساس آمار و اطلاعات برنامه ریزی می کند.
وی افزود: ترسیم وضعیت اشتغال استان بر اساس ابعاد مختلف اقتصادی و اجتماعی نقش تعیین کننده ای در سیاستگذاری ها و تصمیم گیری ها ایفاء می کند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان یادآور شد:اداره کل تعاون موظف است در چهارچوب سیاست های اشتغالزایی وزارت تعاون حرکت کند.
وی با اشاره به اینکه وزارت تعاون بر اساس پتانسیل ها و توانمندی های استانی، منطقه ای و شهرستانی برنامه ریزی می کند تاکید کرد: وزارت تعاون سامانه جامع اطلاعات بازار کار را به طور جدی پی گیری می کند.
او یادآور شد: وزارت تعاون به صورت تخصصی مسوول پردازش داده های اشتغال و وضعیت بازار کار است.
او با اشاره به اجرای طرح تکاپو در سطح کشور گفت: کردستان جزو استان هایی است که به صورت پایلوت این طرح در آن اجرا می شود.
مدیرکل تعاون استان کردستان با اشاره به اینکه بسترسازی در طرح تکاپو در استان منجر به ایجاد اشتغال در استان می شود اظهار کرد: 47 رشته مختلف در سطح استان بررسی شده که 80 درصد اشتغال استان را تشکیل می دهد.
او طرح صنایع دستی را یکی دیگر از طرح های اشتغالزایی دانست و گفت: طرح کارورزی برای دانش آموختگان دانشگاهی در دستور کار اداره تعاون است و تاکنون یک هزار و 110 دانش آموخته ثبت نام کرده اند و 72 واحد کارگاهی برای اجرای این طرح اعلام پذیرش کرده اند.
رشیدی یادآورشد: دو هزار و 393 طرح به بانک های صادرات و ملی معرفی شده و سهمیه پرداخت این طرح ها حدود 10 میلیارد و 400 میلیون تومان است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان افزود: در مجموع 73 میلیارد ریال از سوی بانک صادرات و بانک ملی پرداخت شده است، بانک صادرات 55 درصد و بانک ملی نیز 83 درصد هزینه ها را پرداخت کرده است.
7352/1904

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «151 مورد اشتغال در سامانه تعاون کردستان ثبت شده است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات