فرماندار اصفهان: بیکاری یکی از جِدی ترین نگرانی های کشور است

به گزارش یکشنبه ایرنا به نقل از فرمانداری اصفهان، فضل الله کفیل در جلسه شورای مدیران فرمانداری افزود: باید با جدیت و حساسیت ویژه، گام های مهمی برای رفع این معضل برداشته شود.
وی گفت: نرخ بیکاری در شهرستان اصفهان بدلیل مهاجرپذیر بودن آن از دیگر شهرستان ها بالاتر است بنابراین اولویت اول این شهرستان دو موضوع اشتغال و اقتصاد مقاومتی است و هرگونه اقدام در این راستا ادای دین نسبت به جامعه خواهد بود.
وی تاکید کرد: توجه ویژه به اقتصاد مقاومتی، اشتغال، تکریم ارباب رجوع و مباحث اجتماعی در سالجاری بیش از پیش اهمیت دارد.
کفیل گفت: دو موضوع اشتغال و اقتصاد مقاومتی باید از مهمترین دغدغه های بخشداران باشد و برای تحقق آن برنامه ریزی جامعی با نگاه بومی داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: پرداختن به طرح های روستایی، نظارت بر اعتبارات روستاها، کاهش هزینه های غیرضروری و ارائه راهکارهای عملیاتی در اجرای طرحهای اشتغالزا، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
کفیل افزود: برای سیاست های کلان دولت باید بگونه ای حرکت کنیم که خدمات، ارتقاء و هزینه ها کاهش یابد.
وی با اشاره به گزارش میزان جذب اعتبارات سال 94، خواستار ارزیابی دقیق دستگاه های اجرایی از میزان جذب اعتبارات و نحوه هزینه آن و ارائه گزارش جامع از میزان پیشرفت فیزیکی پروژه های عمرانی توسط این دستگاه ها به منظور ارزیابی عملکرد آنها و توزیع مطلوبتر اعتبارات از بخشداران شد.
فرماندار اصفهان گفت: میزان درآمد، برخورد با تخلفات ساختمانی، فعالیت های عمرانی و نظارت دقیق بر اجرای آنها و اشراف بر حوزه های فرهنگی و اجتماعی از شروط لازم برای فعال سازی و ارزیابی عملکرد دهیاران است.
وی با تاکید بر اهمیت تکریم ارباب رجوع گفت: ما برای راضی کردن ارباب رجوع باید بگونه ای حرکت کنیم که آنها قانع شوند کارگزاران دولت با نهایت توان در خدمت به مردم و حل مشکلات آنها اقدام می کنند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان سال گذشته، نرخ بیکاری در استان اصفهان را 2.7 درصد از متوسط کشوری بیشتر دانست و اعلام کرد: از ابتدای سال 94 تاکنون(تا زمان اعلام خبر) 38 هزار و 567 نفر به کاریابی ها مراجعه کرده که حدود 30 درصد آنها را بانوان تشکیل می دهند که از این تعداد 15 هزار و 866 نفر یعنی کمتر از 50 درصد مشغول به کار شده اند.
د/ 6027/7153

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرماندار اصفهان: بیکاری یکی از جِدی ترین نگرانی های کشور است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات