بین المللی شدن دانشگاه ها بخش غیرقابل تفکیک جهانی شدن است

به گزارش خبرنگار گروه علمی ایرنا ، دکتر سالار آملی عصر یکشنبه در آیین دومین همایش بین المللی شدن و جشنواره روز بین الملل دانشگاه خوارزمی افزود: این متفکران معتقدند علم و تکنولوژی با توسعه جهانی توانسته است تعصبات را از بین برده و نیازها و ابزارهای یکسان ایجاد کند.
وی در ادامه اظهار کرد: علم و تکنولوژی به دلیل اینکه خود جهانی است و هیچگاه در مرزها اسیر نمی ماند ، مشکلات و موانع و موفقیت های مشترکی را برای کشورها ایجاد کرده است.
وی افزود: اگر کشوری موفق شود منطقه موفق خواهد شد و بر عکس اگر کشوری ناموفق باشد منطقه نیز ناموفق خواهد بود.
وی با بیان اینکه در حال حاضر در کنار ساختارهای داخلی کشورها ، ساختارهای جهانی نیز تعریف شده است گفت: هم اکنون بسیاری از قوانین داخلی کشورها مانند قوانین مبارزه با پولشویی ، مبارزه با تروریسم و یا چارچوب های مربوط به انرژی هسته ای تابع قوانین مشترک بین المللی است.
قائم مقام وزیر علوم تحقیقات و فناوری در ادامه تاکید کرد: هم اکنون ما در مسیری قرار گرفته ایم که جهانی شدن در تمام عرصه ها در حال پیشرفت و غیر قابل بازگشت است.
وی اهمیت بستر و سرمایه لازم برای جهانی شدن را مورد اشاره قرار داد و گفت: جهانی شدن نیازمند سرمایه هایی همچون امنیتی ، اجتماعی ، فیزیکی و مالی و همچنین سرمایه علمی و فناوری است.
ادامه دارد...
علمی **1836**1540**1440

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بین المللی شدن دانشگاه ها بخش غیرقابل تفکیک جهانی شدن است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات