ورزش کویرنوردی فرصتی برای معرفی ظرفیت های خراسان جنوبی است

به گزارش خبرنگار مهر، سید امیر حسینی ظهر یکشنبه در نخستین مجمع انتخاب رئیس هیئت ورزش کارگری خراسان جنوبی با بیان اینکه دیابت و چاقی می‌تواند آسیب‌های زیادی را به دنبال داشته باشد، اظهار کرد: ۴۰ درصد از جمعیت ایران به پدیده چاقی و ۱۰ میلیون نفر به بیماری دیابت دچارهستند.

وی با اشاره به اینکه اعتبارات فعالیت‌های ورزش کارگری از طریق بخش خصوصی تأمین می‌شود، افزود: با توجه به رکود بازار و وضعیت تولیدات و صادرات جذب اعتبار از بخش خصوصی متناسب با نیاز فدراسیون نیست.

رئیس فدراسیون ورزش‌های کارگری با بیان اینکه در سال جاری ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای ورزش و جوانان در نظر گرفته شده است، گفت: این رقم نمی‌تواند موجبات توسعه ورزش در کشور فراهم آورد.

وی ادامه داد: جامعه کارگری بیش از ۴۰ میلیون نفر از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه کویر می‌تواند منبع درآمدی برای استان خراسان جنوبی باشد، بیان کرد: از طریق ورزش کویرنوردی و گردشگری در کویر می‌توان توانمندی‌ها و ظرفیت‌های استان را معرفی کرد و از این فرصت برای میزبانی استان جهت برگزاری مسابقات ورزشی استفاده کرد.

وی با بیان اینکه ورزش باستانی در استان خراسان جنوبی تاریخچه دیرینه‌ای دارد، اظهار کرد: این ورزش می‌تواند به عنوان یک فرصت بسیار خوب در استان در نظر گرفته شود.

برگزاری دومین المپیاد بین المللی ورزش کارگری در خراسان رضوی

حسینی ضمن اشاره به برگزاری دومین المپیاد بین المللی ورزش کارگری سال جاری در استان خراسان رضوی، تصریح کرد: تیم‌های ورزشی استان خراسان جنوبی نیز می‌توانند در این مسابقات حضور و اقتدار استان را به نمایش بگذارند.

وی با بیان اینکه نهادینه کردن ورزش همگانی و نشاط جامعه از مهم ترین اهداف فدراسیون ورزش کارگری است، اظهار داشت: برگزاری همایش‌های پیاده‌روی و کوهنوردی می‌تواند زمینه‌ساز اشتیاق خانواده کارگری به سمت ورزش باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی نیز در این جلسه با اشاره به جمعیت ۱۰ درصدی استان خراسان جنوبی، اظهار کرد: استان خراسان جنوبی دارای ۷۳۵ هزار نفر جمعیت است.

محمد سنجری، با بیان اینکه پراکندگی جمعیت در استان باعث شده است که درآمد مردم منفی باشد، افزود: استان خراسان جنوبی نتوانسته است از مرز مشترکی که با کشور افغانستان دارد استفاده‌های لازم را داشته باشد.

ساماندهی ۴۵۰ ورزشکار کارگر در خراسان جنوبی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه ظرفیت‌های استان در بحث مراکز ورزشی و نیاز مردم بسیار محدود است، گفت: تنها دو سالن ورزشی و استخر سرپوشیده در مرکز استان وجود دارد و زیرساخت‌ها در دیگر شهرستان‌ها فراهم نیست.

وی با بیان اینکه در حال حاضر سه سالن در شهرستان‌های نهبندان، سربیشه و قاین در حال آماده سازی است، بیان کرد: تا کنون ۴۵۰ ورزشکار جامعه کارگری ساماندهی شده‌اند.

سنجری با اشاره به اینکه ۱۰۰ هزار نفر از جمعیت استان را جامعه کارگری تشکیل داده است، افزود: در تمامی فعالیت‌های ورزشی کارگری استان از بضاعت و توان بخش خصوصی استفاده شده است.

وی ضمن ابراز خرسندی از حرفه‌ای شدن ورزش کارگری اظهار داشت: اگر سرمایه در استان وجود داشته باشد می‌توان به عرصه‌های بین المللی ورود پیدا کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی از ساماندهی ۲۰ تیم ورزشی با قرارداد ورزشی و استفاده از تخفیفات ویژه در سال گذشته خبر داد و بیان داشت: برگزاری بیش از ۶۰ مسابقه استانی و فراهم کردن زائرسرا برای ۵۷۰ خانوار کارگری از دیگر اقدامات انجام شده طی سال گذشته بوده است.

در این مجمع از مجموع ۱۷ رأی مأخوذه ابوالفضل علیزاده با اخذ ۱۵ رأی به مدت ۴ سال  به عنوان نخستین رئیس هیئت ورزش کارگری خراسان جنوبی انتخاب شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ورزش کویرنوردی فرصتی برای معرفی ظرفیت های خراسان جنوبی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات