نیازمندتغییر وپوست‌اندازی اساسی درمسیر رفع دغدغه‌های جمعیتی هستیم

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام تقوی بعدازظهر یکشنبه در همایش پویایی، بالندگی و جوانی جمعیت که در هتل هما بندرعباس برگزار شد، با بیان اینکه در راه پوست‌اندازی پیرامون افزایش جمعیت باید خود را در فضای استغفار رهبری پیرامون برنامه‌های کاهش جمعیت قرار داد، اضافه کرد: کاهش موالید در ایران اسلامی به حدی است که امروزه خیلی از موسسات بین‌المللی نیز اذعان دارند که ایران در کاهش رشد جمعیت کشوری پیشرو بوده است.

وی با بیان اینکه غرب برنامه‌های متمرکزی بر روی کاهش جمعیت کشورهای مسلمان است، افزود: اینها حتی اگر بتوانند پروژه‌های گسترده عقیم‌سازی را نیز در جهان اسلام به راه می‌اندازند.

امام جمعه موقت بندرعباس، با بیان اینکه نرخ باروری و موالید در ایران از بسیاری از کشورهای اروپایی کمتر است، گفت: در جامعه هنوز همتی برای تغییر نگاه در باب افزایش جمعیت به وقوع نپیوسته است.

تقوی اظهار داشت: این مهم که جمعیت و نرخ باروری استان هرمزگان در مقایسه با سایر استان‌های کشور خوب است، باید بیشتر مورد توجه مسئولان قرار گیرد و در این راه گام‌های لازم را در باب تقویت این امر و کیفی‌سازی هر چه بیشتر جمعیت بردارند.

وی با بیان اینکه موضوع تنظیم خانواده در حال حاضر برای کشوری همانند ایران، نسخه خوبی نیست، یادآور شد:‌ هیچ کس نمی‌تواند از زیر بار گناه عقیم سازی مردان و زنان تا ابد خلاص شود چرا که تمامی مراجع تقلید تماما این امر را ممنوع و نادرست اعلام کرده‌اند.

امام جمعه موقت بندرعباس تصریح کرد: جامعه‌ای که جمعیتش کم است، ذلیل و سرخورده خواهد شد و نباید به سمت ریختن قبح برخی از امور مثل ازدواج رفت، که از آن نمونه‌ می‌توان به پدیده ازدواج سفید اشاره کرد.

تقوی اظهار داشت: عباراتی همانند مثل طلاق عاطفی و جشن طلاق امروزه در حال باب شدن در جامعه است و باید گفت که در موضوع ازدواج وضع کشور مناسب نیست.

نیازمند سازماندهی و توجه به کیفیت جمعیت در هرمزگان هستیم

محمود زاده نیز در ادامه با بیان اینکه سیاست‌های کاهش جمعیتی می‌تواند در آینده دامن کشور را بگیرد و سبب بروز مشکلات و سالمندی بیش از حد شود، اضافه کرد: هرمزگان در بعد کمی جمعیت مشکلی ندارد و نیازمند سازماندهی و توجه به کیفیت جمعیت در این استان هستیم.

وی با بیان اینکه هرمزگان دروازه اقتصادی کشور و به عنوان استانی مهاجرپذیر به شمار می‌رود، یادآور شد: مهاجرپذیری می‌تواند به عنوان یک فرصت و یا در صورت عدم مدیریت می‌تواند به یک چالش برای جامعه تبدیل شود.

دیدگاه علوم پزشکی مطابق سیاست‌های جدید جمعیتی تغییر یافته است

مریدی نیز ضمن تقدیر از دست‌اندرکاران برگزاری این همایش اظهار داشت: این همایش می‌تواند مقطع مناسبی برای تقویت اشتراک‌نظرات پیرامون دغدغه‌های موجود در نظام جمیعتی باشد.

وی با بیان اینکه دیدگاه دانشگاه علوم پزشکی نیز مطابق سیاست‌های جدید جمعیتی تغییر یافته است، اضافه کرد:‌ ما باید به کیفیت بارداری توجه داشته باشیم و از این رو خواهان و به دنبال سیاست‌های مناسب و مطلوب هستیم چرا که غیر از این ممکن است برای جامعه ایجاد مشکل شود.

مریدی با بیان اینکه جامعه به نیرویی کارآمد و توانمند نیاز دارد، افزود: انتظار همه از سیستم بهداشت و درمان، این است که در هماهنگی با سایر دستگاه‌های دست‌اندرکار در زمینه سلامت و جمعیت بهترین ساز و کارها و تدابیر را اخذ کند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نیازمندتغییر وپوست‌اندازی اساسی درمسیر رفع دغدغه‌های جمعیتی هستیم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات