اجرای گزینه های مناسب سازی درفضای شهری براساس اولویت بندی باشد

به گزارش خبرنگار مهر، جواد رحمتی ظهر یکشنبه در نخستین نشست تخصصی مناسب‌سازی فضای شهری برای معلولان در محل معاونت عمرانی استانداری زنجان، افزود: متأسفانه برخی از کارها در اولویت بندی جایگاه خود را پیدا نکرده اند.

وی اظهار کرد: باید اجرای گزینه‌ها و مؤلفه های مناسب‌سازی در فضای شهری و اماکن عمومی برای معلولان و سالمندان بر اساس اولویت‌بندی انجام شود.

معاون عمرانی استانداری زنجان گفت: باید مدیران دستگاه‌های اجرایی بر روند مناسب‌سازی فضای شهری و اماکن عمومی توجه جدی داشته باشند و مناسب‌سازی به‌صورت پررنگ در برنامه‌ها دیده شود.

رحمتی تأکید کرد: شهرداری باید بر روند اجرای طرح‌های عمرانی تلاش جدی داشته باشد که حتماً اصول مناسب‌سازی در ساخت‌وساز موردتوجه قرار گیرد.

وی گفت: توجه به مبلمان مناسب شهری از مؤلفه های توسعه پایدار است، بنابراین باید مدیران شهری به امر مهم مناسب‌سازی توجه ویژه داشته باشند.

معاون عمرانی استانداری زنجان تصریح کرد: صدور پایان کار باید منوط بر رعایت ضوابط مناسب‌سازی باشد، درواقع نظام‌مهندسی باید چک‌لیست شاخص‌های مناسب‌سازی در ساختمان‌ها را تأیید و به شهرداری بفرستد.

رحمتی تصریح کرد: برای نزدیک شدن به حداقل استانداردها باید سهمی از اعتبارات به مناسب سازی فضای شهری برای معلولان و سالمندان اختصاص یابد.

وی بابیان اینکه یکی از جدی‌ترین مشکلات موجود در ساختمان‌ها، نبود سرویس بهداشتی مناسب‌سازی‌شده در سطح شهر و دستگاه‌ها است، افزود: ساخت‌وسازهای که صورت می‌گیرد با رعایت اصول و استانداردها باشد و موانع و مشکلات رفع شود تا مناسب‌سازی فضای شهری برای معلولان استاندارد و اصولی باشد و آنها هم به‌سختی رفت و  آمد نکنند.

 

 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اجرای گزینه های مناسب سازی درفضای شهری براساس اولویت بندی باشد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات