اتاق فکر تخصصی در زنجان راه اندازی می شود

به گزارش خبرنگار مهر، ذبیح‌الله تاراسی ظهر یکشنبه در مراسم تجلیل از پیشکسوتان عرصه تربیت‌بدنی و سلامت با اشاره به راه‌اندازی اتاق فکر در سال تحصیلی جدید در استان زنجان، افزود: این اتاق فکر به‌صورت تخصصی در سال تحصیلی جدید راه‌اندازی می‌شود و نشست‌های آن به‌صورت فصلی و هر دو ماه یک بار خواهد بود.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت  آموزش‌وپرورش استان زنجان بابیان اینکه در این اتاق فکر جمعی از پیشکسوتان حضور خواهند داشت، ادامه داد: هدف از راه‌اندازی این اتاق فکر استفاده از تجربیات پیشکسوتان در راستای پیشبرد و اعتلای ورزش دانش آموزان است.

تاراسی خاطرنشان کرد: استفاده از نظرات و تجربیات پیشکسوتان قدمی است در راستای تقویت ورزش دانش‌آموزی و افزایش کیفیت است  که به‌تبع آن ورزش استان نیز تقویت می‌شود.

وی با اشاره به برنامه‌های حوزه تربیت‌بدنی و سلامت آموزش‌وپرورش، گفت: برنامه‌های المپیادهای درون مدرسه‌ای، مسابقات ورزشی جهت افزایش کیفیت و نرمش صبحگاهی ازجمله برنامه‌ها است.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت  آموزش‌وپرورش استان زنجان اظهار کرد: خوشبختانه دولت به خوبی به حوزه سلامت جامعه به‌ویژه سلامت دانش آموزان اعم از سلامت دهان و دندان، جسمی و فیزیکی ورود پیداکرده است.

تاراسی بابیان اینکه موضوع آموزش در بحث سلامت در مدارس استان زنجان درحال‌توسعه است و برنامه‌های مناسبی در حال اجرا است، افزود: آموزش‌وپرورش بر ارتقای سلامت دانش آموزان تأکید جدی دارد و برنامه‌های خوبی را در این زمینه تدوین کرده است.

وی افزود: استان زنجان در سه برنامه سلامت مقام برتر کشوری را کسب کرده و در اجرای طرح «آهن یاری، بهداشت‌یاران و پدیکلوز» توانسته است مقام‌های برتر کشوری را به خود اختصاص دهد.

تاراسی افزود: شاخص‌های توسعه‌یافتگی کشورها سلامت و آموزش است و در این راستا مقوله مهم سلامت با افزایش آموزش ارتقاء می‌یابد.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش‌وپرورش استان زنجان اظهار کرد: موضوع آموزش سلامت در مدارس استان زنجان درحال‌ رشد بوده و برنامه‌های مناسبی در حال اجرا است.

تاراسی گفت: موضوع سلامت موضوعی است که باید نقش و اهمیت آن برای همه افراد جامعه به خوبی تبیین شود و همه به دنبال رفاه جسمی و روانی باشیم چراکه در سایه سلامت می‌توان در همه ابعاد زندگی توسعه داشت.

 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اتاق فکر تخصصی در زنجان راه اندازی می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات