نماز صبح در ۵۰ مسجد زنجان برگزار می شود

به گزارش خبرنگار مهر، سعید ناصری ظهر یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در محل ستاد اقامه نماز استان زنجان، با اشاره به اینکه در تلاش برای رشد اقامه نماز جماعت در مساجد استان زنجان هستیم، افزود: در حال حاضر نماز جماعت صبح در ۵۰ مسجد استان زنجان شهری و روستایی اقامه می‌شود.

وی بابیان اینکه در این میان نماز جماعت صبح در مساجد شهرستان‌های زنجان، ابهر، قیدار، طارم، ماه‌نشان و سلطانیه اقامه خواهد شد، ادامه داد: سال گذشته اعتباری بالغ‌بر ۶۵ میلیون تومان از سوی ستاد اقامه نماز مرکز به استان زنجان پرداخت شد، درحالی‌که طی سال گذشته ۱۳۱ میلیون تومان در حوزه نماز در سطح استان هزینه شد که این رقم با مشارکت دستگاه‌های اجرایی و حضور خیرین نماز محقق شد.

رئیس ستاد اقامه نماز استان زنجان از وجود ۵۷ باب نمازخانه بین راهی در  استان زنجان خبر داد و گفت: خوشبختانه در این نمازخانه‌ها نماز جماعت اقامه می‌شود.

ناصری افزود: در ۸۷ درصد از مساجد  شهری زنجان نماز مغرب و عشاء و در ۱۸ درصد هم نماز صبح اقامه می‌شود.

وی از وجود هزار و ۱۸۹ مسجد در سطح استان زنجان خبر داد و یاد آور شد: از این تعداد ۹۱۶ مسجد شهری و ۹۳۵ مسجد روستایی است.

رئیس ستاد اقامه نماز استان زنجان تصریح کرد: توجه به بحث نماز باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود، بنابراین باید اقامه نماز در مساجد شهری و روستایی استان توسعه یابد و مدیریت و برنامه‌ریزی لازم در دستور کار قرار گیرد.

ناصری افزود: ستاد اقامه نماز استان زنجان در راستای ترویج نماز نسبت به برگزاری نماز جماعت در مدارس و دانشگاه‌ها تأکید جدی دارد.

وی با اشاره به اینکه احیای نماز صبح در مساجد استان در سال جاری یکی از رویکردهای جدی ستاد اقامه نماز استان زنجان است، ادامه داد: اولویت برای اقامه نماز صبح با مساجدی است که در آن‌ها نماز مغرب و عشاء اقامه می‌شود که تاکنون ۵۰ مسجد در شهرهای مختلف استان برای اقامه نماز صبح با حضور امام جماعت، مشخص‌شده است.
 

 

 

 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نماز صبح در ۵۰ مسجد زنجان برگزار می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات