۶ پایگاه خدمات اجتماعی سیار در بیرجند راه‌اندازی می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا موهبتی عصر یکشنبه در بازدید مدیران وزارت کشور از مرکز جامع اورژانس اجتماعی استان اظهار کرد: اعتیاد، خشونت‌های خانگی (همسر آزاری و کودک‌آزاری)، طلاق و کودکان کار چهار آسیب اولویت‌دار برای رسیدگی در خراسان جنوبی است.

 وی تاکید کرد: باید زمینه‌های همکاری و ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های مسئول و پایش برنامه‌ها و فعالیت‌های دستگاه‌ها و سازمان‌ها و نهادها در حوزه آسیب‌های اجتماعی تقویت شود.

معاون امور اجتماعی بهزیستی خراسان جنوبی بیان کرد: همچنین در راستای توانمندسازی سکونتگاه‌های غیررسمی و بافت‌های فرسوده مابین ستاد بازآفرینی شهری پایدار، شرکت عمران مسکن‌سازان و اداره کل بهزیستی تفاهم‌نامه همکاری امضا شد.

وی عنوان کرد: به دنبال پایش گزارش های آسیب‌های اجتماعی از مناطق مختلف استان به خطوط ۱۲۳ اورژانس اجتماعی، کانون‌های آسیب خیز را شناسایی کرده‌ایم.

موهبتی از اجرای طرح پایگاه‌های خدمات اجتماعی ثابت در ۷ شهرستان استان خبر داد و افزود: این طرح در شهرستان‌های بیرجند، قاین، سربیشه، درمیان، نهبندان، فردوس، بشرویه اجرایی می‌شود.

 وی عنوان کرد: پایگاه‌های خدمات اجتماعی استان از دو پایگاه به هفت پایگاه در سال گذشته افزایش پیدا کرده است.

معاون امور اجتماعی بهزیستی خراسان جنوبی با بیان اینکه ۶ پایگاه سیار خدمات اجتماعی  نیز در مرکز استان راه‌اندازی می‌شود، عنوان کرد: این پایگاه‌ها در محلات موسی بن جعفر، حاجی آباد، دهلکوه، جمهوری، انقلاب، بوستان‌ها و پارک‌های پرتردد راه‌اندازی خواهد شد.

 وی هدف از اجرای طرح پایگاه‌های خدمات ثابت و سیار اجتماعی را  ایجاد زمینه مشارکت مردم ساکن در مناطق ویژه اجتماعی و سازمان‌های غیردولتی در راستای کنترل و کاهش بحران های فردی، خانوادگی و اجتماعی و توانمندسازی گروه‌های هدف ساکن در سکونتگاه‌های غیررسمی و مناطق ویژه اجتماعی و دسترسی برابر گروه‌های هدف به خدمات اجتماعی ذکر کرد.

به گفته وی طرح ایجاد پایگاه‌های خدمات اجتماعی با همکاری مؤسسات خیریه و سازمان های مردم‌نهاد فعال در مناطق ویژه اجتماعی اجرا می‌شود.

موهبتی خواستار تدوین سیاست‌هایی جهت تعامل دستگاه‌های ذی‌ربط در اجرایی شدن طرح های استانی فرا سازمانی شد و بیان داشت: در سال گذشته موانع و محدودیت‌هایی به دلیل نبود برخی تعاملات در تدوین شناسنامه اجتماعی استان داشته‌ایم.

فوریت تشکیل ستاد فرهنگی و اجتماعی ساماندهی آسیب‌های اجتماعی در استان ها

رئیس اداره سرمایه اجتماعی و امور فرهنگی و سبک زندگی وزارت کشور نیز در این بازدید  با اشاره به اهمیت مراکز اورژانس اجتماعی در کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی گفت: رفع هر چه سریع‌تر آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد، حاشیه‌نشینی، فساد و فحشا، بی‌بندوباری و طلاق باید در صدر تلاش های مسئولان ذی‌ربط قرار گیرد.

حسین کوچکیان فرد با بیان اینکه نقاط بحرانی و حاد در خصوص آسیب‌ها جزو اولویت‌ها است، عنوان کرد: این نقاط باید سریعاً شناسایی و اقدامات لازم  برای برنامه‌ریزی و ساماندهی آسیب‌های اجتماعی صورت گیرد.

وی بر تشکیل ستاد فرهنگی و اجتماعی مدیریت و ساماندهی آسیب‌های اجتماعی با قید فوریت در استان‌ها تاکید کرد و افزود: باید در این ستاد آسیب های اجتماعی  احصاء، اولویت‌بندی، توصیف و  علت‌یابی آسیب‌های اجتماعی متناسب با شرایط بومی انجام شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۶ پایگاه خدمات اجتماعی سیار در بیرجند راه‌اندازی می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات