ساختمانهای عمومی برای استفاده معلولان در زنجان استاندارد می‌شود

مناسب سازی مکان‌ها رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی زنجان گفت: طبق برآوردهای انجام شده ساختمانهای موجود در مدت سه سال آینده برای استفاده معلولان در زنجان استاندارد می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، رحیم عصفوری ظهر امروز در جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی با اشاره به اینکه تصور میکنیم در یک بازه زمانی سه ساله ساختمانهای عمومی موجود در زنجان برای استفاده معلولان مناسب‌سازی شوند اظهار داشت: اولویتهای لازم در این بخش باید احصا شود.

وی با تاکید بر عدم رعایت مقررات و قوانین مناسب‌سازی در کلینیک‌ها و مطبهای پزشکی ابراز کرد: شهرداری مجوز پایان کار برای این ساختمانها در صورت عدم رعایت مقررات صادر نکند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی زنجان ضمن تشکر از شهرداری در زمینه اجرای مقررات مناسب‌سازی در فعالیتهای عمرانی سطح شهر در مدت دو سال اخیر تصریح کرد: شهرداریها نقش تاثیرگذاری در استانداردسازی ساختمانها و معابر شهری برای استفاده معلولان دارند.

وی با بیان اینکه اولویتهای مورد بحث در امر مناسب‌سازی باید توسط هر دستگاه اجرایی احصا شود، عنوان کرد: 13 آیتم به عنوان اولویت برای پیاده‌سازی مقررات مناسب‌سازی در نظر گرفته شده است.

عصفوری خاطرنشان کرد: از 13 آیتم مورد بحث هر دستگاهی بنا به نیاز خود چند مورد را به عنوان اولویتهای اولیه مشخص کرده و به دبیرخانه ارسال کنند.

وی با تاکید بر اینکه ایجاد رمپ و استانداردسازی سرویس‌های بهداشتی باید در اولویت نخست همه دستگاههای اجرایی قرار گیرد، یادآور شد: موارد عنوان شده از نیازهای اساسی و اولیه هر معلول و سالمندی به هنگام مراجعه به یک سازمانی است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی زنجان با اشاره به اینکه از اعتبارات استانی و ملی برای تعمیر و تجهیز ادارات در راستای مناسب‌سازی استفاده می‌کنیم، افزود: این اعتبارات بر طبق اولویتهای مشخص شده به دستگاهها اختصاص داده می‌شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ساختمانهای عمومی برای استفاده معلولان در زنجان استاندارد می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات