دولت اقتصاد مقاومتی را بر اساس مبانی فلسفی سرمایه‌داری اجرا می‌کند

ابراهیم رزاقی یک اقتصاددان گفت: مسئولان مباحث اقتصادی را بر اساس اندیشه‌های امام خمینی (ره) نمی‌بینند بلکه اقتصاد مقاومتی را بر اساس مبانی فلسفی سرمایه‌داری اجرا می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، ابراهیم رزاقی عصر امروز در نشست با اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌های استان لرستان اظهار داشت: مبنای نظری و فلسفی در اقتصاد ازجمله اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری در ایران مطرح کردند، مبانی قانونی اساسی است و اگر قانون اساسی را نادیده بگیریم به همان سرمایه‌داری لیبرالی برمی‌گردیم.

وی بابیان اینکه اقتصاد مقاومتی به کوخ‌نشینان توجه دارد نه کاخ‌نشینان افزود: توجه به کاخ‌نشینان به معنای توجه به سرمایه‌داری لیبرالی آمریکایی و یا کاخ نشینان اسلامی است.

این اقتصاددان عنوان کرد: در بحث اقتصاد، پخته‌ترین و بالاترین مطلب را می‌توان در اندیشه‌ها و وصیت‌نامه امام خمینی (ره) یافت به‌ طوری‌که اندیشه‌های بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران موردنظر 97 تا 98 درصد مردم ایران قرار گرفت.

وی بیان کرد: در اندیشه‌های امام راحل مطرح‌شده که اگر ثروت مشروع باشد باید به مزرعه و کارخانه برود اما اکنون مجموعه عظیم ثروت‌های ایران به کجا می‌رود؟ این پول‌های خریدوفروش‌های مسکن، زمین و برج و یا سرمایه‌گذاری‌های فراملی چه شباهتی به اندیشه‌های امام خمینی (ره) دارد؟

رزاقی گفت: بنا به فرمایش امام راحل مصرف کالاهای خارجی، فرهنگ خارجی را در ما رشد می‌دهد و اگر ما چیزی تولید نمی‌کنیم چرا با مصرف آن قدرت‌های خارجی را زیاد می‌بینم.

وی تصریح کرد: باوجوداینکه ازنظر فکری و ذهنی برای اقتصاد مبانی زیادی داریم اما مسئولان بعد از جنگ تحمیلی و رحلت امام خمینی (ره) سیاست‌های لیبرالی آمریکا را اجرا می‌کنند.

این اقتصاددان اظهار داشت: علی‌رغم فجایعی مانند 30 میلیون فقیر و 15 میلیون بیکاری که در کشور وجود دارد و بیکاری آن‌ها می‌توانند سبب آسیب‌های اجتماعی مختلفی شود اما مسئولان به این مسائل نباید فکر کنند چون فکر باید این باشد که عرضه و تقاضا میزان و دولت در اقتصاد دخالت نکند!

وی افزود: مسئولان این مباحث را بر اساس اندیشه‌های امام خمینی (ره) نمی‌بینند بلکه اقتصاد مقاومتی را دارند بر اساس مبانی فلسفی سرمایه‌داری اجرا می‌کنند.

رزاقی عنوان کرد: رها کردن سیاست اقتصادی صندوق توسعه ملی پول و توجه به مبانی فلسفی، کنار گذاشتن دلارهای ارزان واردات، وصول مالیات از ثروتمندان، از میان برداشتن وابستگی اقتصادی به خارج، مصرف تولید داخلی، جلوگیری از صدور هرگونه ماده خام، نیمه‌خام و تبدیل آن در داخل ازجمله راهکارهای عملی شدن اقتصاد مقاومتی در کشور دانست.

وی بیان کرد: الگو گیری از صنایع دفاع و مدیریت جهادی با ایجاد صنایع صنعتی کننده به‌وسیله دولت، اصلاح دانشگاه و رسانه ملی با اهداف نقد سرمایه‌داری لیبرال آمریکایی و به کار گرفتن مبانی نظری قانون اساسی، اندیشه‌های امام خمینی و اقتصاد مقاومتی رهبری، حمایت مؤثر از هرگونه تولید مؤثر در کشور با نظارت قاطع دولت را از دیگر راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی برشمرد.

این اقتصاددان تصریح کرد: دولت و نمایندگان مجلس باید جهادی باشند و فقط به بالا بردن درآمد خود فکر نکنند چون اگر این‌طور باشد مردم دیگر معنا ندارند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دولت اقتصاد مقاومتی را بر اساس مبانی فلسفی سرمایه‌داری اجرا می‌کند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات