عمر آسفالت در آذربایجان شرقی بسیار پایین است/افزایش کیفیت آسفالت باید جدی گرفته شود

محمدصادق پورمهدی معاون عمرانی استانداری آذربایجان شرقی معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه عمر آسفالت‌های ریخته شده به دلیل نبود نظارت و کیفیت کم، بسیار پایین است، گفت: باید در انتخاب پیمانکار و نوع قیر دقت شود و برای اجرا نیز نظارت کافی صورت گیرد،

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، محمدصادق پورمهدی عصر امروز در جلسه شورای فنی آذربایجان شرقی، با اشاره به اینکه در 4 دهه گذشته در مورد آسفالت اقدامات قابل قبولی در کشور نداشته‌ایم، اظهار داشت: سالانه 5 هزار میلیارد در کشور برای آسفالت هزینه می‌شود که بخشی از آن با قیر رایگان اعطایی  وزارت نفت تأمین و هزینه می‌شود.

وی با بیان اینکه 2 میلیون تن قیر در آذربایجان شرقی برای آسفالت راه‌ها استفاده می‌شود، افزود: با وجود قیر رایگان، امکان توجه به آسفالت بتنی وجود ندارد، لذا باید نسبت به بهبود روش‌های استفاده از قیر و افزایش کیفیت آسفالت اقدام کنیم.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه عمر آسفالت‌های ریخته شده به دلیل نبود نظارت و کیفیت کم، بسیار پایین است، گفت: باید در انتخاب پیمانکار و نوع قیر دقت شود و برای اجرا نیز نظارت کافی صورت گیرد، ضمن اینکه با مشکلات داخلی ادارات و پروسه فساد، آسفالت بهتر از نمی‌شود.

پورمهدی با بیان اینکه شورای فنی استان مهم‌ترین شورای استان است، تاکید کرد: برخی مدیران هنوز بر اهمیت این شورا واقف نیستند و با عدم حضور خود، نماینده به این شورا می‌فرستند.

وی با اشاره به موضوعات شهرداری و فساد اخیر، افزود: همه قیمت و مشخصات پروژه مشخص است، مگر چقدر درآمد دارد که در جای دیگر هزینه کرده است؟ معلوم است که از کار بریده و در جای دیگر هزینه کرده است.

معاون استاندار با تاکید بر اینکه افزایش کیفیت آسفالت باید جدی گرفته شود، تصریح کرد: از کارخانه تا محل استفاده آسفالت باید نظارت کافی داشته باشیم، مسئول مستقیم جوابگویی در برابر مشکلات فنی و عمرانی، مدیران هستند، لذا باید در نظارت بر کارها جدی باشیم تا دقت بالا رفته و مشکلات ناشی از آن برطرف شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عمر آسفالت در آذربایجان شرقی بسیار پایین است/افزایش کیفیت آسفالت باید جدی گرفته شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات