پارلمان به کابینه نخست‌وزیر جدید ترکیه رای اعتماد داد

کابینه نخست‌وزیر جدید ترکیه توانست از پارلمان این کشور رای اعتماد بگیرد. به گزارش نامه نیوز ، «اسماعیل کاهرمان» رئیس پارلمان ترکیه اعلام کرد که کابینه «بن‌علی یلدیریم» نخست وزیر ترکیه امروز یکشنبه توانست از پارلمان این کشور رای اعتماد بگیرد.

"بن علی یلدریم" هفته گذشته به عنوان نخست وزیر جدید ترکیه و جانشین "احمد داود اغلو" انتخاب شد.

نمایندگان حزب عدالت و توسعه با اجماع آرا "بن علی یلدریم" را به عنوان رئیس جدید این حزب انتخاب کردند تا وی به عنوان نخست وزیر آتی ترکیه انتخاب شود.

یلدریم هیچ گونه شک و تردیدی را باقی نگذاشته که اولویت سیاست‌های وی، پیگیری خواسته‌های اردوغان است.

یلدریم در سخنرانی خود گفت که قانون اساسی جدید برای مشروعیت بخشیدن به شرایط جدید ضروری است.

این سخنان نشان می‌دهد که اردوغان از نقش تشریفاتی سنتی خود فراتر رفته است.

نخست وزیر جدید ترکیه اضافه کرد: مهمترین ماموریت کنونی آن است که شرایط غیر رسمی کنونی مشروعیت پیدا کند. قانون اساسی جدید بر اساس سیستم ریاست جمهوری اجرایی خواهد بود.

از 1411 رایی که اعضای حزب عدالت و توسعه دادند 1405 رای معتبر بوده که تمامی این آرا به نفع یلدریم بوده است.

یلدریم به همراه اردوغان از موسسان حزب عدالت و توسعه بوده و یکی از نیروهای محرک اصلی در پیشبرد پروژه‌های زیر ساختی در ترکیه بوده که یکی از محورهای موفقیت این حزب طی دوران حکومت‌داری بوده است.

وی به عنوان کسی شناخته می‌شود که به اردوغان در پیگیری دو خواسته‌ اصلی اش کمک خواهد کرد که یکی ایجاد ریاست جمهوری اجرایی بوده و دیگری مبارزه با اعضای حزب پ.ک.ک در جنوب شرق این کشور است.


[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پارلمان به کابینه نخست‌وزیر جدید ترکیه رای اعتماد داد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات