دبیر کل حزب اتحاد اسلامی اقلیم کردستان عراق انتخاب شد

به‌ گزارش خبرگزاری مهر به‌ نقل سایت رسمی اتحاد اسلامی، دیروز هفتمین کنگره‌ حزب اتحاد اسلامی اقلیم کردستان عراق برگزار شد و در این کنگره‌، «صلاح الدین بهاءالدین» با کسب قریب به‌ دو سوم آرا، بار دیگر سکانداری این حزب اسلامی را بر عهده‌ گرفت.

صلاح الدین بهاءالدین، چهار سال پیش، در کنگره‌ ششم ریاست این حزب را به‌ هم کیش و هم حزبی خویش «محمد فرج» سپرده‌ بود. در 4 ساله‌ گذشته‌ نه‌ تنها حزب اتحاد اسلامی هیچ دستاورد قابل توجهی نداشت که‌ به‌ دلیل اتخاذ موضع گیری نزدیک به‌ حزب عدالت و توسعه‌ در ترکیه‌، آرای خویش را در آخرین انتخابات پارلمانی عراق و اقلیم کردستان از دست داد.

شائبه‌ همراهی و هم فکری اتحاد اسلامی با رجب طیب اردوغان تا بدانجا پیش رفت که‌ حتی زمزمه‌هایی مبنی بر اینکه‌ اسم «اتحاد اسلامی» به‌ «عدالت و توسعه‌» کردستان تغییر خواهد کرد، شایع شد.

ریزش آرا حزب اتحاد اسلامی و اتخاد سیاست‌ های ناشفاف باعث شد تا نقدهای فراوانی بر دبیرکل پیشین حزب، محمد فرج وارد شود و سرانجام وی در هفتمین کنگره‌ حزب به‌ سختی از دبیرکل پیشین این حزب، صلاح الدین بهاءالدین شکست خورد. به‌ طوری که‌ دبیر کل جدید این حزب با کسب دو سوم آرا اعضای این حزب، توانست با قدرت تمام بار دیگر سکانداری این حزب را برعهده‌ بگیرد.

صلاح الدین بهاءالدین در اولین سخنرانی خویش بعد از انتخاب گفت: اتحاد اسلامی برای آن بنا نشده‌ است تا به‌ عقبه‌ کسی یا جریانی تبدیل شود.

وی افزود: حزب اتحاد اسلامی بر سیستم پارلمانی و اصلاحات ریشه‌ای در عراق و اقلیم کردستان تاکید دارد و از خواسته‌های بر حق مردم کوتاه‌ نخواهد آمد.

اگرچه‌ صلاح الدین بهاءالدین فردی میانه رو و خویشتن دار است، اما بعد از اتحاد دو هفته‌ پیش مابین اتحادیه‌ میهنی و جنبش گوران و ورود دوباره‌ جلال طالبانی به‌ عرضه‌ سیاست، این دومین تغییر جدی در بدنه‌ احزاب سیاسی کردستان عراق است که‌ صاحب نظران امر، از آن به‌ عنوان گامی به‌ سوی ایران تعبیر می کنند.

[ منبع این خبر سایت مهر-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دبیر کل حزب اتحاد اسلامی اقلیم کردستان عراق انتخاب شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات