عفو بین الملل ترکیه را به نقض حقوق کردها متهم کرد

گروه بین الملل مشرق- سازمان عفو بین الملل طی بیانیه ای دولت ترکیه را به ارتکاب جنایات جنگی علیه اقلیت کرد ساکن در این کشور متهم و از اتحادیه اروپا به دلیل سکوت در برابر اقدامات این کشور بشدت انتقاد کرد.
عفو بین الملل ترکیه را به نقض حقوق کردها متهم کرد
بنابر این گزارش، دبیرکل سازمان عفو بین الملل درباره نقض حقوق شهروندان کرد در جنوب شرق ترکیه گفت: ما برنامه ریزی کردیم تا به منطقه "سور" که در آن قانون منع آمد و شد اعمال شده، دسترسی یابیم. من باید بگویم که آنچه که در این منطقه دیدم مرا شوکه کرد. مردم خانه های خود را از دست داده بودند، از آتشبار سنگین توپخانه و تانک و همچنین حملات گسترده هوایی علیه این منطقه استفاده شده بود. این روند نقض روشن قوانین حقوق بشری از سوی دولت آنکارا است.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عفو بین الملل ترکیه را به نقض حقوق کردها متهم کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات