اختلاف نماینده تهران با رئیس جلسه/ محجوب: تذکرم را نمی‌گویم تاحاشیه نشود/ هاشم‌زایی: تذکر جایی نداشت

اختلاف نماینده تهران با رئیس جلسه/ محجوب: تذکرم را نمی‌گویم تاحاشیه نشود/ هاشم‌زایی: تذکر جایی نداشت سیاست > مجلس - در جلسه علنی امروز مجلس دهم بارها منتخب مردم تهران درخواست تذکر داشت اما رئیس جلسه به او اجازه نداد سخن بگوید.

به گزارش خبرآنلاين، در جلسه پرتعليق امروز كه هيات رئيسه موقت انتخاب شد، عليرضا محجوب بارها خواست كه تذكري را بيان كند اما عبدالرضا هاشم‌زايي، اجازه باز شدن ميكروفون محجوب را نداد. تا زماني كه هيات رئيسه سني جاي خود را به هيات رئيسه موقت داد و علي لاريجاني به تذكر محجوب گوش كرد. محجوب اما تذكرش را بيان نكرد و تنها به هيات رئيسه تذكر داد كه اجازه بيان تذكر را نمي داد.

عليرضا محجوب پس از پايان جلسه در گفت و گو با خبرآنلاين درباره تذكري كه بيان نكرد، اظهار كرد: از نظر قانوني كسي كه جلسه را اداره مي كند بايد به نمايندگان اجازه دهد تذكر خود را بيان كنند. از نظر من خلافي ازسوي هيات رئيسه صورت گرفته است اما من بايد خلاف را در مجلس بگويم و نه در مطبوعات.

او با بيا اينكه در آيين‌نامه آمده است كه در زماني كه نماينده بخواهد بايد تذكرش را بيان كند، سخنان هاشم‌زايي درباره آيين نامه را رد كرد و گفت: ايشان خلاف فرمودند. طبق آيين نامه در زمان راي گيري كه منظورش راي گيري الكترونيك است و نه حتي راي گيري با ورقه محدوديت بيان تذكر وجود دارد و در زمان شمارش آرا بايد اجازه بيان تذكر داده شود.

منتخب مردم تهران تاكيد كرد: من البته وقتي هنوز راي گيري شروع نشده بود، تذكر دادم. براي بار دوم زماني كه راي گيري دوم هنوز شروع نشده بود، تذكر دادم. بنابراين سخن ايشان وارد نيست.

او گفت: اين حق رئيس جلسه است كه بگويد تذكر نماينده وارد هست يا نه اما ايشان اصلا حرف من را نشنيدند. ايشان اجازه نداشتند بدون شنيدن، تذكر را رد كند. براي همين تذكر را ادامه دادم تا معلوم باشد كه از حق نمي گذريم.

محجوب با بيان اينكه حرف حق بايد در هر موقعيتي بايد گفته شود، اظهار كرد: بايد در زمان خودش بيان مي شد و وقتي آقاي لاريجاني رياست جلسه را برعهده داشت و من تذكر دادم ديگر موضوعيتي نداشت.

او تاكيد كرد: خيلي مهم بود اما زمانش گذشته بود. من اما نمي خواهم حاشيه بسازم براي همين الان نمي گويم چون گفتنش باعث حاشيه سازي مي شود.

محجوب اگرچه حاضر نشد بگويد موضوعش تذكرش چه بوده، اما توضيح داد: تذكر من تركيب هيات رئيسه را عوض نمي كرد، اعتراض من به ترتيب اداره مجلس بود.

به گزارش خبرآنلاین، وقتي لاريجاني به عنوان رییس مجلس به محجوب اجازه بيان تذكرش را داد، تذكر را وارد دانست و گفت كه محجوب حق بيان تذكرش را داشته است اما رئيس سني جلسه پس از پايان جلسه همچنان بر تفسيرش از آيين نامه داخلي تاكيد داشت.

عبدالرضا هاشم‌زايي در گفت و گو با خبرآنلاين تاكيد كرد: در زمان آقاي لاريجاني ديگر راي گيري در صحن صورت نمي گرفت. اگر آيين نامه جديد را نگاه كنيد و نه آيين نامه زمان عهد دقيانوس كه ما نماينده بوديم، مي بينيد كه در زمان راي گيري تا پايان شمارش آرا نمي شود تذكر داد.

29213

کلید واژه ها: مجلس دهم - علیرضا محجوب -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اختلاف نماینده تهران با رئیس جلسه/ محجوب: تذکرم را نمی‌گویم تاحاشیه نشود/ هاشم‌زایی: تذکر جایی نداشت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات