زمان صدور اعتبارنامه نمایندگان مجلسبه گزارش جهان، عزت‌الله یوسفیان‌ملا عصر امروز در گفت‌وگو با فارس در شهرستان آمل، در مورد آغاز دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و انتخابات رئیس و هیأت رئیسه، اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی از روز گذشته با حضور نمایندگان مردم کار خود را آغاز کرد.
 
وی افزود: با توجه به آغاز دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، نمایندگان حق تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی در امور جاری کشور را ندارد زیرا این مهم زمانی رسمی می‌شود که اعتبارنامه نمایندگان صادر شده و از لحاظ قانونی افراد حاضر در مجلس از حالت منتخب مردم خارج شده و به نماینده تبدیل شوند.
 
نماینده مردم آمل در چهار دوره مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: موقعی که اعتبارنامه 194 نماینده مجلس تصویب شده خانه ملت در تصمیمات به دو سوم اعضا می‌رسد آن زمان مجلس شورای اسلامی کار اصلی خود را برای تصمیم‌گیری، قانون‌گذاری و نظارت بر امور کشور انجام می‌دهد.
 
این مسؤول با اشاره به اینکه هم‌اکنون مجلس در حال بررسی اعتبارنامه نمایندگان در شعب مختلف است، اضافه کرد: زمانی که شعبات مجلس گزارش‌های لازم برای اعتبارنامه به صحن اعلام کردند، صحن مجلس هم اعتبارنامه تک‌تک نمایندگان را تصویب می‌کند.
 
یوسفیان‌ملا با اعلام اینکه با تصویب اعتبارنامه 194 نماینده مجلس، خانه ملت هیأت رئیسه دائمی تشکیل می‌دهد و مجلس می‌تواند امور خود را پیگیری کند، گفت: تعداد بیش از 280 نماینده در دور دهم وارد صحن مجلس شدند و باید براساس قانون دو سوم اعتبارنامه نمایندگان به تصویب برسد تا با لحاظ شدن حد نصاب مجلس بتواند تشکیل جلسه قانون‌گذاری داده و شکل مجلس رسمی شود.
 
نماینده مردم آمل در چهار دوره مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه تا پایان هفته جاری تکلیف صدور اعتبارنامه برای 194 نماینده مشخص می‌شود، ادامه داد: تا یک هفته آینده اعتبارنامه همه نمایندگان حوزه‌های انتخابیه مختلف اعلام می‌شود.
 
این مسؤول با اشاره به انتخابات رئیس و هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی که صبح امروز برگزار شد، بیان کرد: با توجه به احترام خاص که برای دکتر محمدرضا عارف قائل هستم، انتخابات مجلس با رأی حداکثری دکتر علی لاریجانی به بهترین شکل پیش رفت.
 
یوسفیان‌ملا با اشاره به جلب اکثریت آرای نمایندگان توسط لاریجانی، اظهار کرد: این مهم از قبل پیش‌بینی می‎‌شد هر چند دو طرف نسبت به یکدیگر در انتخابات ریاست مجلس و هیأت رئیسه حضور گسترده‌ای داشتند.
 
نماینده مردم آمل در چهار دوره مجلس شورای اسلامی یادآور شد: با اعلام نتیجه انتخابات رئیس مجلس، عارف با استقبال از رئیس جدید به لاریجانی تبریک گفت که امری زیبا و پسندیده تلقی می‌شود.
 
این مسؤول با اشاره به برگزاری انتخابات در فضایی بسیار آرام و رقابتی سالم، گفت: هم‌اکنون اعضای هیأت رئیسه مجلس موقت هستند و با تصمیمات آینده هیأت رئیسه به طور رسمی کار خود را آغاز می‌کند.

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «زمان صدور اعتبارنامه نمایندگان مجلس» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات