اوج شور نبوی در جوار بارگاه منور رضوی

همزمان با 28 صفر سالروز رحلت نبی مکرم اسلام (ص) و سبط اکبرش؛ حضرت امام حسن مجتبی (ع) شور عاشقان و شیفتگان مکتب نبوی در جوار هشتمین نور آسمان امامت و ولایت به اوج خود رسیده است. خبرگزاری ایرنا: همزمان با 28 صفر سالروز رحلت نبی مکرم اسلام (ص) و سبط اکبرش؛ حضرت امام حسن مجتبی (ع) شور عاشقان و شیفتگان مکتب نبوی در جوار هشتمین نور آسمان امامت و ولایت به اوج خود رسیده است.

امروز زائران و مجاوران از گوشه و کنار شهر رهسپار حرم مطهر رضوی شده اند تا این ضایعه بزرگ و سالروز خاموشی چراغ حیات دو عزیز خاندان عصمت و طهارت را به پیشگاه مقدس ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا (ع) تسلیت و تهنیت عرض کنند.

خیل عاشقان امام رضا (ع) که از روزها قبل با پای پیاده به سمت حرمش حرکت کردند، سوز سرما و خستگی راه را به جان خریدند تا در این روز بزرگ در کنار محبوبشان بوده و عقده های دل بگشایند و زیر سایه او آرام گیرند.

مشهد الرضا (ع) در رحلت حضرت رسول اکرم(ص) و حضرت امام حسن مجتبی(ع) در میانه انبوه عزاداران بی قرار است، آنچه می درخشد گنبد طلای آستان هشتمین خورشید است که سیاهپوشان عزادار بر گردش طواف می کنند و خیابانهای اطراف مملو از دسته ها و هیاتهای عزاداری است.

صحن و سراهای این آستان مقدس مملو از جمعیت عزاداری است که با اجتماع در صحنها و رواقهای این مکان قدسی خالصانه به پیامبر رحمت و سبط اکبرش ابراز ارادت می کنند و در رحلت و شهادت دو نور الهی، این مصیبت را به امام رئوف تسلیت می گویند.

پرده های عزا از در و دیوار مشهد آویخته شده و پرچمها و علمهای عزاداران شانه های شهر را می نوازد و شهر به قدوم عزاداران و ارادتهای خالصانه آنها می بالد.

عزاداران همیشگی خاندان عصمت و طهارت (ع) نیز در قالب هیات های مذهبی از نقاط مختلف مشهدالرضا (ع) به سمت حرم مطهر رضوی به حرکت درآمدند، صدای نوحه، طبل و سنچ و زنجیرزنی عزاداران شهر را در ماتم فرو برده و همگان با آمدن به خیابانها با عزاداری این هیات ها همراه شده اند.

مشهدالرضا(ع) امروز میزبان مردم مسلمان از استانها و کشورهای مختلف است؛ مهمانان ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا (ع) اینک بر سر خوان کرم امام هشتم (ع) نشسته اند و از این سفره به میزان علاقه و شور نبویشان برمی گیرند، آنان امروز مورد لطف و عنایت شاه شیعیان قرار گرفته اند؛ خوشا به سعادتشان.

شبها و روزهای پایانی ماه صفر در مشهد الرضا(ع) همواره محشر عشق، شور و دلدادگی است، عشق به مکتبی که زائران را از راه های دور به روضه منوره کشانده تا نذر خویش را ادا کنند و دل خود را به پنجره فولادش گره بزنند تا زیارتشان مقبول افتد، آن هم زیارتی که در روز رحلت بزرگ مرد تاریخ اسلام و بنیانگذار آن انجام شود.

سرزمین خورشید همه ساله طبق سنتی دیرینه میزبان هزاران عزاداری است که از سراسر ایران اسلامی خود را به خطه توس مشهد الرضا(ع) می رسانند تا در رثای اربعین حسینی، رحلت خاتم پیامبران، کریم اهل بیت و عالم آل محمد(ص) اشک بر دیدگان روان کنند.

اجتماع عظیم نبوی ظهر امروز با حضور آنان در کنار مضجع شریف ثامن الحجج (ع) شکل می گیرد و صدای یا محمدا و یا امام حسن مجتبی (ع) زائران و مجاوران به اوج خواهد رسید، همایشی که دشمنان اسلام را به هراس خواهد انداخت.

در مراسم سوگواری امروز حرم مطهر رضوی نوحه خوانان و مرثیه سرایان همراه با سینه زنی و زنجیرزنی هیات های مذهبی به عزاداری مشغول می شوند و امام جمعه مشهد در میان عزاداران سخنرانی خواهد کرد.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان « اوج شور نبوی در جوار بارگاه منور رضوی » اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات