وزیر اطلاعات: نماز وسیله‌ای برای فحشازدایی و منکرزدایی در جامعه است

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، حجت‌الاسلام سید محمود علوی روز یکشنبه در گردهمایی تقدیر از فعالان اقامه نماز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: آن زمانی که روحانیون برای مردم از قرآن سخن می‌گویند، مردم هم نسبت به این موضوع احساس میل و رغبت دارند؛ امام رضا (ع) فرموده‌اند: «آن کسی که امر ما را احیا و زنده کند مشمول رحمت الهی قرار می‌گیرد».
وی در ادامه با اشاره به حدیثی دیگر از حضرت رسول (ص) فرمودند: از حضرت سؤال شد که چگونه می‌شود امر شما را احیا کرد و چه راهی وجود دارد؟ حضرت فرمودند: این است که علوم ما را یاد بگیرند و آن را به مردم آموزش بدهند. اگر مردم محاسن و زیبایی کلام ما را ببینند از ما تبعیت می‌کنند و این جزء ویژگی کلام الهی است.
وزیر اطلاعات تأکید کرد: کلام خداوند در میان مردم درخشندگی خاصی دارد و ما باید این معارف الهی را در دسترس همگان قرار دهیم. خداوند در مورد اقامه نماز فراخوان‌هایی دارد و به سلسله آیاتی اشاره می‌کند؛ مثل اینکه اقامه نماز، ذکات، امر به معروف و نهی از منکر داشته باشید.
علوی با بیان اینکه اصل تأسیس حکومت اسلامی برای رسیدن به این است که اهداف الهی در زمین جاری و ساری شود، گفت: خداوند همگان را به این امر دعوت می‌کند که در زمین به اجرای اوامر الهی بپردازند. لقمان حکیم نیز در توصیه حکیمانه به فرزند خود می‌گوید که صدایت را بلند نکن و نماز به پا دار و به امر به معروف و نهی از منکر در جامعه بپردازد. خداوند خطاب به پیامبر (ص) می‌گوید به بندگان بگو نماز به پا دارند و سایرین را نیز در پنهان و آشکار به این امر دعوت کنند.
وی در ادامه با اشاره به این موضوع که انسان می‌تواند از صبر و نماز توان و نیرو بگیرد، خاطرنشان کرد: انسان با روزه و نماز می‌تواند به خوش‌رفتاری و صبر و شکیبایی برسد و از این امر به عنوان سرمایه آخرت خود استفاده کند. ما نباید به اینکه کسانی که در این عرصه ما را به تمسخر می‌گیرند اعتنایی داشته باشیم. کسانی که دین را به بازیچه می‌گیرند نباید با آنها دوستی داشته باشیم.
وزیر اطلاعات افزود: اینکه ما در جامعه به ساخت مسجد بپردازیم و نماز را اقامه کنیم همه اینها یک هدف‌هایی هستند که در نهایت باید به خدا برسیم. نماز یک وسیله و ابزاری برای فحشازدایی و منکرزدایی از جامعه است و از طریق نماز ذکر و یاد خدا در جامعه جاری و ساری می‌شود. اگر نماز نتواند دل‌ها را تغییر بدهد هیچ اثر و ارزشی ندارد. رسول اکرم (ص) در حدیثی می‌فرمایند: «کسی که نمازش این تأثیر را نداشته باشد و از فحشا و منکر دور نشود جز اینکه بین او و خدا فاصله می‌افتد اثر دیگری ندارد». نماز باید انسان را از ناپاکی‌ها دور کند.
علوی یادآور شد: ذکر خدا وقتی در دل‌ها جا می‌گیرد انسان به آرامش می‌رسد و با آرامش انسان بهتر می‌تواند فکر کند و آنچه که فرهنگ را شکوفا می‌کند آرامش و ایمان افراد جامعه است.
وی همچنین گفت: در وزارت اطلاعات یکی از رسالت‌های ما ایجاد امنیت و آرامش در جامعه است. ما می‌خواهیم علاوه بر اینکه انسان‌ها امنیت و آرامش دارند، این امر را حس کنند که هیچ خطری هم آنها را تهدید نمی‌کند و از آرامش خاطر برخوردار هستند. از این طریق مغز آنها شروع به فعالیت می‌کند و به سمت تکنولوژی‌های عظیم و پیشرفته حرکت می‌کند. رسول اکرم(ص) در حدیثی می‌فرمایند: «نه‌تنها امنیت کفایت نمی‌کند بلکه در جامعه باید نشاط و شادابی نیز وجود داشته باشد و در این نشاط و شادابی پیشرفت افراد جامعه فراهم می‌شود».
فراهنگ**9362**1569

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزیر اطلاعات: نماز وسیله‌ای برای فحشازدایی و منکرزدایی در جامعه است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات