آغاز به کار مجلس دهم؛ در صفحه نخست روزنامه های اصفهان

به گزارش ایرنا، روزنامه اصفهان امروز با تیترهای ' پیام رهبر انقلاب به مجلس دهم'، ' صحبت های معنادار رئیس جمهور در افتتاحیه مجلس دهم با این عنوان که روزهای ملالت آوری هم در مجلس گذشته داشتیم' و ' مینو خالقی؛ غایب حاضر در مجلس جدید' به بررسی و نقل سخنرانی های افتتاحیه دور جدید مجلس پرداخت.
این روزنامه همچنین با تیتر ' حاشیه هایی از نخستین روز مجلس دهم / نخستین روز، نخستین گاف' حواشی و جزئیات اولین روز مجلس دهم را به چالش کشید.

*** روزنامه نسل فردا، ' بهار معتدل بهارستان' را شروعی بهاری برای مجلس دهم عنوان کرد و نوشت: روز گذشته، میدان بهارستان تهران بار دیگر، شاهد تردد اتومبیل های مشکی رنگ شیشه دودی ضد گلوله حامل مقامات کشور بود و روز شلوغی را پشت سرگذاشت.
در این گزارش، با میان تیترهای ' مجلس دهم، نقطه عطف نظام پارلمانی'، ' گزارش معاون اجرایی مجلس'، ' رهبر معظم انقلاب: سنگری در برابر افزون خواهی گستاخانه استکبار بسازید'، ' رییس جمهور: من فرزند مجلس هستم'، ' وزیر کشور: درباره مینو خالقی، منتظر هستیم' و ذکر حواشی این جلسه ، اولین روز مجلس جدید را بررسی کرد.
این روزنامه در صفحه استان اصفهان، یادداشت یک خود را با ' نگاه اصفهان به مجلسی های جدید الورود' آغاز کرد و نوشت: اگر بخواهیم از اهمیت آن در سطح استان اصفهان سخن بگوییم، شاید تغییر چشمگیر نمایندگان اصفهان در این دور از مجلس را بتوانیم نقطه قوتی برای استان بدانیم.
در این مطلب آمده است: گرچه کسی منکر تلاش نمایندگان اصفهان در دوره های قبلی برای احقاق حقوق استان نیست، اما به واقع این دوره را می توان دوره طلایی برای استان اصفهان دانست؛ زیرا تنوع نمایندگان از جهت سیاسی و همچنین تغییر رویکرد آنها نسبت به دوره های قبل، شاید تا حدودی بتواند زمینه ساز تحول برای استان باشد.

*** روزنامه های نصف جهان و اصفهان زیبا نیز با تیتر های مشترک ' پارلمان دو رقمی شد'، از متن تا حاشیه مجلس دهم را قلم زدند.
نصف جهان نوشت: مجلس دهم همچون مجالس پیشین دارای 290 کرسی است که در نشست افتتاحیه آن، هشت کرسی خالی بود. زیرا تاکنون صحت انتخابات چهار کرسی در حوزه انتخابیه تبریز و یک کرسی در اهر از سوی شورای نگهبان اعلام نشده است. علاوه بر این، شورای نگهبان انتخابات بندر دیلم را باطل کرده و با صدور اعتبارنامه برای مینو خالقی نماینده اصفهان مخالفت کرده است. محمدعلی حسین زاده منتخب مردم مراغه نیز چندی پیش در حالی که برای شرکت در نشست منتخبان مجلس دهم راهی تهران بود، در حادثه رانندگی جان باخت.
اصفهان زیبا همچنین نوشت: هشتمین ساعت از هشتمین روز خرداد 95 و تولد پدیده‌ای نوظهور به نام «دهمین پارلمان ایران»، ' دیروز همه آمده بودند تا در مراسم نخستین روز از حیات چهار ساله مجلس دهم حضور داشته باشند ؛ از روسای قوا و مجمع تشخیص مصلحت و خبرگان گرفته تا دولتی‌ها و نظامی‌ها ، حتی «غایب» افتتاحیه خبرگان پنجم هم اینجا «حاضر» بود'. پدیده پارلمان دهم که نطفه آن در اسفندماه گذاشته شد، حالا به سلامت به دنیا آمد، اما این تازه آغاز راه است و این مجلس آبستن تصمیمات بسیار؛ تصمیماتی که به گفته حسن روحانی، قواعد بازی را برای مردم و دولت تعیین می‌کند و اگر قواعد بازی شفاف نباشد، بازیگر هر چه قوی باشد باز هم ناموفق خواهد بود.

*** نگاه مشترک تمامی روزنامه های امروز به پیام رهبر انقلاب اسلامی خطاب به نمایندگان مجلس دهم ' اقتصاد مقاومتی و فرهنگ اسلامی، دو اولویت فوری است' بود.
گ/7153/ 2093

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آغاز به کار مجلس دهم؛ در صفحه نخست روزنامه های اصفهان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات