ایجاد مرکز تحقیقاتی برای جانبازان شیمیایی سردشت خواسته ما از رئیس جمهوری است

رسول خضری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: راه اندازی منطقه آزاد تجاری و صنعتی در جنوب استان ظرفیت و فرصتی بزرگ برای تمام استان است چنان که با ایجاد این منطقه برای 50 هزار نفر زمینه اشتغال فراهم می شود.
وی با بیان اینکه آذربایجان غربی استانی مرزی است و باید از این ظرفیت استفاده شود، اظهار کرد: با ایجاد منطقه آزاد تجاری و صنعتی مبادلاتی که با اقلیم کردستان عراق صورت می گیرد، دو برابر خواهد شد.
این نماینده مجلس بزرگراه تمرچین ـ پیرانشهر ـ جلدیان را از پیش نیازهای توسعه این منطقه عنوان کرد و گفت : 11 کلیومتر این بزرگراه به پایان رسیده و 48 کلیومتر آن نیز منتظر اعتبار است که انتظار می رود در این سفر رئیس جمهوری اهتمام ویژه ای به این امر بشود.
خضری اظهار کرد: این منطقه ظرفیت مناسبی است تا با کشورهای همجوار تبادلات اقتصادی انجام داده و به استانی صادرات محور تبدیل شویم.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اضافه کرد: با توجه به وجود چندین هزار جانباز شیمیایی در شهرستان سردشت، ضروری است که مرکز تحقیقاتی ـ پژوهشی برای مصدومین شیمیایی در این شهرستان راه اندازی شود.
وی با بیان اینکه شهرستان سردشت به علت داشتن چندین هزار جانباز شیمیایی همچنان محروم از مرکز جامع تخصصی برای آنهاست، گفت: در سال 93 حدود 20 میلیارد ریال از سوی وزیر بهداشت برای احداث مرکز جامع تخصصی یا بیمارستان اختصاص یافت و همچنین ساختمان مورد نیاز توسط رهبری اهداء شد اما به علت عدم همکاری بنیاد شهید با وزرات بهداشت این امر تاکنون محقق نشده است و امید می رود این سفر بتواند گره گشای این مشکل بزرگ باشد.
این نماینده مجلس توجه به کشاورزی استان و اجرای آبیاری تحت فشار یا قطره ای را از دیگر خواسته های آذربایجان غربی از دولت تدبیر و امید عنوان کرد و افزود: با توجه به خشک شدن دریاچه ارومیه، تغییر الگوی کشت و به کار گیری سیستم آبیاری نوین در کشاورزی استان، ضرورتی اجتناب ناپذیر است بنابراین انتظار می رود دولت تدبیر به این مهم توجه داشته باشد.
نماینده مردم سردشت و پیرانشهر درخانه ملت اضافه کرد: 30 هزار هکتار زمین در پیرانشهر مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته و برای اجرای سیستم جدید آبیاری آماده است که می طلبد دولت تدبیر و امید اعتبارات لازم را تامین کند.
خضری افزود: امروز ناگزیر به استفاده از آبیاری قطره ای و بارانی هستیم بنابراین در این خصوص مردم استان باید حمایت شوند.
نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس بیان کرد: انتظار می رود با سفر رئیس جمهوری فضاهای آموزشی استان نیز به میانگین کشوری نزدیک شود.
این نماینده مجلس بیان کرد: آذربایجان غربی در بسیاری از حوزه ها از پائین ترین رتبه برخوردار است و با توجه به اینکه در طول سالیان متمادی آمایش سرزمینی صورت نگرفته، به همین علت استانهای توسعه نیافته همچنان در شاخص های توسعه عقب هستند.
به گزارش ایرنا، رئیس جمهوری فردا دوشنبه در جریان بیست و هشتمین دور سفرهای استانی وارد آذربایجان غربی می شود.
8135/1905

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ایجاد مرکز تحقیقاتی برای جانبازان شیمیایی سردشت خواسته ما از رئیس جمهوری است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات