همایش تجلیل از خانواده شهدای 15 خرداد ورامین برگزار شد

به گزارش ایرنا در این مراسم که روز یکشنبه در سالن همایش های شهید تاجیک ورامین برگزار شد از خانواده هفت شهید سرافراز قیام کفن پوشان دشت ورامین در 15 خرداد سال 42 تجلیل به عمل آمد.
فرماندار ورامین در این مراسم گفت: قیام و نهضت خونین 15خرداد سال 42 مردم دشت ورامین بر اساس باورها و ارزش های دینی شکل گرفت و این مهمترین تفاوت آن با سایر قیام های رخ داده در جهان است.
محسن خوانساری افزود: قیام خونین 15خرداد سال 42 مردم دشت ورامین، نقش بزرگی در حرکت انقلابی ملت ایران به رهبری امام راحل داشت و مسیر را برای پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن سال 57 فراهم کرد.
وی گفت: مردم ورامین در اوج خفقان دوران ستم شاهی در حمایت از رهبری و ولایت به پا خاسته و با تقدیم خون پاک خود، چهره پلید و ضد بشری شاه و مزدوران این رژیم را نمایان ساختند.
فرماندار ورامین تأکید کرد: اصالت مردم دشت ورامین که امروز به چهار شهرستان ورامین، پاکدشت ، قرچک و پیشوا تقسیم شده در قیام 15 خرداد شناخته می شود ، اصالتی انقلابی که برای شکل گیری آن بهترین جوانان این دیار ، جان خود را تقدیم اسلام کردند.
وی گفت: مردم ورامین همه ساله در سالروز قیام خونین 15 خرداد و به یاد شهیدان این روز راهپیمایی می کنند تا اعلام کنند که ارتقاء جایگاه نظام مقدس جمهوری اسلامی در سایه ادامه راه شهیدان محقق می شود.
در جریان قیام خونین 15 خرداد سال 42 مردم ورامین، هفت جوان به نام های سیدمرتضی طباطبایی، حسن خانی ، عزت الله رجبی، امیرهوشنگ معصومشاهی، جعفر عرب مقصودی، مسیب مهابادی و ابوالقاسم اردستانی که در اعتراض به دستگیری حضرت امام به سمت تهران حرکت کرده بودند، به دست نیروهای رژیم شاهنشاهی به شهادت رسیدند.
تهرام/7254/1831

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «همایش تجلیل از خانواده شهدای 15 خرداد ورامین برگزار شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات