یکهزارمیلیارد ریال به امورتربیت بدنی وسلامت آموزش وپرورش اختصاص یافت

به گزارش ایرنا، مهرزاد حمیدی روزیکشنبه در جمع رسانه های استان چهارمحال وبختیاری در شهرکرد گفت: تا سال جاری حوزه تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش ردیف بودجه ای مستقل نداشت و اعتبارات این حوزه در قالب ردیف کلی وزارت آموزش و پرورش با عنوان تربیت بدنی پرداخت می شد.
به گفته وی، امسال با حمایت دولت و تصویب مجلس شورای اسلامی برای حوزه تربیت بدنی و سلامت اعتبار مشخص تصویب شد.
وی همچنین از افزایش ساعت درس تربیت بدنی در مقطع متوسطه دوم خبرداد و گفت: هم اکنون 35هزار مربی و دبیر ورزش در مدارس کشور فعال هستند که با افزایش ساعات ورزش در چهارسال آینده با کمبود مربی ورزش مواجه می شویم.
معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: پیش بینی می شود تا چهار سال آینده با استقرار کامل پایه دهم، یازدهم و دوازدهم و افزایش ساعات ورزش، سه هزار مربی و دبیر ورزش در مدارس کشور کمبود داشته باشیم که با دانشگاه فرهنگیان و معاونت تربیت نیروی انسانی هماهنگی لازم برای تامین دبیر ورزش انجام شده است.
حمیدی از برگزاری انتخابات هیات رئیسه فدراسیون های ورزشی دانش آموزی در مردادماه سال جاری خبر داد وگفت: بعد از 15سال که فدراسیون ورزش های دانش آموزی با سرپرست مدیریت می شد، امسال آگهی استقرار این فدراسیون منتشر شده است.
وی گفت: با برگزاری انتخابات، هیات رئیسه این فدراسیون ها استقلال حقوقی، مالی و تشکیلاتی پیدا می کند.
به گفته وی، تاکنون هیات های استانی این فدراسیون ها در 27 استان کشور مشخص شده و تا اواسط خرداد در همه استان ها، هیات های ورزشی دانش آموزی تعیین می شود.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: با هدف ساماندهی برنامه های حوزه ورزش و سلامت در وزارت آموزش و پرورش، راه اندازی 50کانون حرکات اصلاحی امسال در کشور پیش بینی شده که براساس جمعیت استان ها بین یک تا دو کانون در استان ها ایجاد می شود.
حمیدی اظهار داشت: در این کانون ها مربیان و دبیران ورزش، ماموریت امور حرکات اصلاحی را برای دانش آموزان بر عهده دارند.
وی افزود: امسال مجوز راه اندازی 192مدرسه تخصصی تربیت بدنی در مقطع های مختلف تحصیلی صادر شده که براساس آمایش سرزمین، اولویت بندی و ظرفیت های استانی در هر استان فعال می شود و دانش آموز دراین مدارس هر هفته هشت ساعت ورزش انجام دهد.
معاون وزیر آموزش و پرورش برای شرکت در گردهمایی معلمان ورزش استان چهارمحال وبختیاری به شهرکرد سفر کرده است.
7360/ 6014/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «یکهزارمیلیارد ریال به امورتربیت بدنی وسلامت آموزش وپرورش اختصاص یافت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات