تشدید درگیری ها در محور الدیرخبیه در غرب دمشق

به گزارش ایرنا، درگیری شدید میان نیروهای ارتش سوریه و تروریست های النصره در تمام محورهای اطراف شهرک الدیرخبیه در جریان است.
پس از هجوم غافلگیرانه تروریست های النصره به این شهرک و کشتار شماری از شهروندان، ارتش سوریه از طریق هوا و زمین تروریست ها را در این منطقه هدف قرار داد.
هم اکنون درگیری ها بیشتر در محور خیابان الزهور و مزارع میان دروشا و الدیرخبیه با سلاح هیا سبک و سنگین در جریان است.
تجهیزات و نیروهای کمکی ارتش نیز برای دفع حمله گسترده تروریست ها به این منطقه اعزام شده است و جنگنده های ارتش نیز مواضع تروریست ها را در شهرک خان الشیخ بمباران کردند.
به گفته منابع نزدیک به تروریست ها، نیروی هوایی ارتش سوریه تاکنون 25 بار مواضع تروریست ها را در خان الشیخ هدف قرار داده اند.
منابع میدانی، روز یکشنبه شایعه قطع شدن اتوبان دمشق - قنیطره توسط تروریست ها را تکذیب و اعلام کردند که هم اکنون فاصله تروریست ها با این اتوبان سه کیلومتر است.
حمله تروریست ها به شهرک الدیرخبیه که با عنوان «غرش آزادگان برای شکستن محاصره» با هدف بازکردن مسیر تدارکاتی میان غوطه غربی و خان الشیخ صورت گرفت و از روز پنجشنبه با درگیری های پراکنده ارتش سوریه و نیروهای مقاومت با تروریست ها در مراکز ایست و بازرسی بیرون شهرک الدیرخبیه در جنوب غرب دمشق و نزدیک به قنیطره آغاز شد.
بعد از ظهر پنجشنبه درگیری ها شدت یافت و ده ها عامل انتحاری به مواضع ارتش نفوذ کردند و تجهیزات سنگین ارتش سوریه را به غنیمت گرفتند و نیرو و تجهیزات بسیاری نیز از سمت خان الشیخ، المقیلیبه و شهرک زاکیه که پیشتر به روند آشتی پیوسته بود به تروریست ها پیوست.
تروریست ها با حمله به شهرک الدیرخبیه شماری از شهروندان و نیروهای ارتش را کشته و تعدادی را با خود بردند.
تروریست های انتحاری از طریق کامیون های حامل سبزی و میوه به مناطق تحت سیطره ارتش نفوذ کرده بودند.
لباس هایی که این تروریست ها پوشیده بودند بسیار شبیه لباس های تروریست هایی بود که به روستای الزاره یورش برده و شهروندان علوی را قتل عام کرده بودند.
شهرک الدیرخبیه تقریبا در میانه شهرک های دروشا، خان الشیخ، زاکیه و کوکب قرار دارد و ارتش سوریه تابستان 2013 آن را آزاد کرده بود.
خاورم**6116**1144

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تشدید درگیری ها در محور الدیرخبیه در غرب دمشق» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات