رییس اتاق تهران: توسعه اقتصادی در گرو سیاست صحیح ارزی است

به گزارش اتاق تهران، «مسعود خوانساری» در نشست با اعضای هیات مدیره فدراسیون انرژی افزود: فساد اداری و قیمت غیرواقعی حامل‌های انرژی از معضلات اقتصادی است.
خوانساری راهکار برون ‌رفت از رکود را پرداختن جدی به حل سه مساله واقعی سازی قیمت ارز، نرخ سوخت و حامل‌های انرژی و اصلاح نظام یارانه‌ای دانست.
خوانساری مشکل اصلی تشکل‌ها را نبود یکصدایی و اتحاد میان آنها دانست و ایجاد صدای واحد فعالان بخش خصوصی در فدراسیون صادرات انرژی را «ارزنده» توصیف کرد.
رییس اتاق بازرگانی تهران تشکیل کنسرسیوم‌های صادراتی را یکی از روش‌های موثر در کسب بازارهای هدف و توسعه صادرات غیرنفتی دانست.
به گزارش ایرنا، چند روز پیش وزیر امور اقتصادی و دارایی اولویت‌های اقتصادی امسال دولت را خروج از تنگنای اعتباری و پرداخت بدهی‌ها با هدف تقویت و شتاب‌بخشی رونق اعلام کرد.
«علی طیب‌نیا» تدوین و اجرای سیاست‌های مناسب برای حل مشکل نظام بانکی و خروج از تنگنای اعتباری را زمینه ساز تداوم انضباط پولی و مالی و تلاش برای مهار تورم دانست و گفت: قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر زمینه خروج بانک‌ها از بنگاه‌داری و برخورداری از مستغلات بیش از سقف‌های مجاز را فراهم می کند و بر قدرت خلق اعتبارات نظام بانکی می افزاید.
طیب نیا درباره وجوه حاصل از واگذاری باقیمانده سهام دولت گفت: این موضوع برای افزایش سرمایه‌ بانک‌های دولتی و اختصاص وصولی تسهیلات اعطایی، حساب ذخیره ارزی و همچنین از محل صرفه‌جویی در هزینه‌ها و فروش طرح‌های تملک دارایی‌ سرمایه‌ای انجام می شود.
اقتصام**1559**9186**1961

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رییس اتاق تهران: توسعه اقتصادی در گرو سیاست صحیح ارزی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات